Nio otevírá první stanici pro výměnu baterií

Čínský výrobce elektromobilů Nio otevírá svou první stanici pro výměnu baterií v Dánsku, ale jeho evropské plány se opožďují.

Čínský výrobce elektrických automobilů Nio oficiálně představil a otevírá svou první stanici pro výměnu baterií v Dánsku. Což znamená již pokračující expanzi společnosti na evropský trh.

Podle účtu společnosti WeChat byla první stanice pro výměnu baterií Nio spuštěná v Dánsku v pondělí, odhalena ve Slagelse na západodánském ostrově Zealand. A to asi 100 km jihozápadně od Kodaně.

Stanice pro výměnu baterií

Jedná se tak nejen o první výměnnou stanici baterií Nio v Dánsku, ale také již dvanáctou v pěti evropských zemích. A to po podobném spuštění v Německu a ve Švédsku. Další stanice pro výměnu baterií se rozmístily v Norsku a také v Nizozemsku.

Kromě toho společnost Nio otevřela dalších 6 přeplňovacích stanic a také 18 přeplňovacích baterií. A především více než 388 000 nabíjecích baterií třetích stran po celé Evropě.

Nio otevírá první stanici pro výměnu baterií

Bohužel podle nedávných komentářů vedení společnosti Nio, je nasazení jejích stanic pro výměnu baterií po celé Evropě tak výrazně za interními očekáváními. A to i navzdory celkové spokojenosti zákazníků s vozidly Nio.

Opožďující se evropské plány

,,Naši kolegové tvrdě pracují, ale toto je již trochu dále od našeho původního plánu,“ řekl William Li, zakladatel, předseda představenstva a také generální ředitel společnosti Nio, v březnovém rozhovoru s analytiky.

Bateriové výměnné stanice Nio dodávané v Evropě se tak vyrábějí v závodě Power Europe Facility v Maďarsku, jejím prvním zámořském závodě. Ten se má stát centrem pro výrobu, servis ale i výzkum a především vývoj společnosti v Evropě.

Nio v současné době nabízí řadu elektrických vozidel, která se nabízí s firemním modelem baterie jako služby. Počáteční náklady na pořízení tohoto vozidla se sníží ve prospěch měsíčního předplatného na baterie. Ty také poskytuje přístup ke stanicím pro výměnu baterií a upgradům baterií.

Zdroj: thedriven, Vapol