SolarEdge uvádí nové optimalizátory výkonu

Izraelský specialista na výkonovou elektroniku představil dva nové optimalizátory, které mají jak jmenovitý vstupní stejnosměrný výkon 1,2 kW, maximální účinnost 99,5 % tak váženou účinnost 98,8 %. Izraelský výrobce baterií a invertorů SolarEdge představil tak dva nové optimalizátory výkonu pro komerční fotovoltaické systémy.

„Optimalizátor napájení S-Series je navržen tak, aby vyhovoval modulům s vyšším výkonem a bi-facial modulům. Ty kvůli nesouladu zadních modulů však mohou trpět ještě většími potenciálními ztrátami energie,“ uvedla společnost v prohlášení. „Série S, která poskytuje 99,5% účinnost a podporuje dva vysoce výkonné fotovoltaické moduly s vysokým vstupním proudem, snižuje vyrovnané náklady na energii. A to vše díky vyššímu výnosu a umožňuje delší a výkonnější řetězce.“

Optimalizátory jsou tak k dispozici ve dvou verzích, jedna pro montáž na zem a přístřešek na auto a jedna pro střešní aplikace.

Nové optimalizátory výkonu pro komerční fotovoltaiku

SolarEdge uvádí nové optimalizátory výkonu
SolarEdge

Obě zařízení, nazvaná S1200 a S1201, mají jak jmenovitý vstupní stejnosměrný výkon 1,2 kW, maximální účinnost 99,5 % a váženou účinnost 98,8 %. Maximální výstupní proud je 20 ADC a maximální výstupní napětí je 80 V DC.

Oba optimalizátory měří 129 mm x 155 mm x 59 mm a váží 1,1 kg. Vyznačují se také krytím IP68 a podporují zapojení dvou FV modulů do série. Maximální povolené systémové napětí pro oba produkty je 1 000 V.

Na oba produkty tak nabízí výrobce záruku 25 let.

„Technologie SolarEdge Sense Connect se připojuje k rozšířené řadě bezpečnostních funkcí, mezi něž patří technologie SafeDC. Ta se navrhla tak, aby umožnila automatické snížení stejnosměrného napětí fotovoltaických systémů na úroveň bezpečnou pro dotyk (1 V DC na modul). A to při výpadcích sítě nebo při vypnutí měniče,“ uvedl výrobce. „Přidáním funkce Rapid Shutdown mohou instalační technici aktivovat SafeDC přepnutím spínače a vybít vodiče na bezpečnou úroveň napětí. A to vše během pouhých 30 sekund.“

Zdroj: pv-magazine, TowPoint