Téměř všechny benzinové pickupy můžeme nahradit

2024 Silverado EV WT

Pickupy jsou nejprodávanějšími vozidly ve Spojených státech a mnoho výrobců plánuje elektrické verze. Téměř všechny benzinové můžeme nahradit elektrickými. Tak můžeme pomoci provozovatelům vozových parků snížit emise a náklady na vlastnictví, podle nové studie společnosti Geotab.

Geotab je společnost, která prodává telematické systémy pro vozidla. V říjnu 2021 spolupracovala s Enterprise Fleet Management na analýze dat z 91 000 vozových parků a dospěla k závěru, že 45 % pickupů by bylo možné nahradit elektrickými verzemi.

Podíváme-li se konkrétně na vzdálenost, kterou tyto nákladní vozy v reálném světě jedou. Geotab zjistil, že 76 % nákladních vozidel by nebylo nutné během dne nabíjet, pokud by byly elektrické. Většina studovaných kamionů nepřesáhla 280 mil denně.

Téměř všechny

Očekává se také, že téměř všechny elektrické pickupy budou mít vyšší ceny než srovnatelné benzinové nebo naftové nákladní vozy. Nižší provozní náklady kompenzují část prémií, poznamenal Geotab. Společnost našla „sladké místo“ vozidel, která denně jezdí na dostatečně krátké vzdálenosti, aby eliminovala obavy z dojezdu, ale nasbírala dostatek ročních kilometrů, aby zajistila nižší celkové náklady na vlastnictví než vozidla se spalovacím motorem. Odtud pochází údaj o 45 %.

Téměř všechny benzinové pickupy můžeme nahradit

Stojí za zmínku, že tyto odhady zakládáme na téměř aktuálním umístění a cenách očekávaných od elektrických nákladních vozidel, které se mohou změnit. Ale jak se začne vyrábět více elektrických nákladních vozidel. Flotilové prodeje jim pravděpodobně pomohou dosáhnout maximálního potenciálu snížení emisí. Vozové parky vyjedou na silnice velké objemy EV najednou – s extrémním snížením emisí.

Postupem času, jak jsou elektrické pickupy levnější než benzinové. Procento snímačů, které mohou nahradit plynové snímače při úspoře nákladů na vlastnictví, se samozřejmě bude přibližovat blíže a blíže 100 %. Snad kromě některých výjimečných sestavení nebo případů použití.

Výrobci automobilů zvažují aplikace vozového parku pro své elektrické pickupy. Ford F-150 Lightning Pro začíná kolem 40 000 dolarů. A Chevrolet Silverado EV bude také velkoobjemovým vstupem zaměřeným na flotily.

Mezi dalšími téměř cenově dostupnými modely orientovanými na vozový park se po období nejistoty vrací výroba Lordstown Endurance. A další modely zaměřené na práci, jako jsou modely od Canoo, by mohly poskytnout velkou hodnotu z hlediska nákladů na vlastnictví. Pokud se dostanou do výroby.

Ačkoli žádná velká automobilka zatím neoznámila těžký pickup, Magna ukázala, že tato technologie by mohla být možná právě teď, bez přepracování zbytku kamionu.

Téměř každý ho v Americe má

Pick-up je druh užitkové automobilové karoserie. Prostor pro náklad je původně odkrytý, ale můžeme na něj namontovávat krycí nástavbu. Takovýto automobil vybavujeme tvrdšími tlumiči pro převoz těžších nákladů. Pick-upy jsou často robustnější než dodávkové automobily. V Evropě pick-upy často odvozujeme od osobních automobilů a slouží zejména k přepravě zboží. V USA mají pick-upy významné místo v kultuře. Prodej pick-upů je zde populární a nahrazuje v některých oblastech i prodej osobních automobilů.

Prvním pick-up byl automobil Ford model T s užitkovou karoserií. Později jej vystřídal model A.

Vyrábíme a prodáváme je se zejména v USA. Mají velké rozměry a velkou užitnou hmotnost. Upravujeme je také jako tahače menších návěsů. Ve Spojených státech se těší značné oblibě. Využíváme je zde i jako osobní vozy. To dokládá i fakt, že Ford F150 byl několik let nejprodávanějším vozem v USA. Obliba je tak velká, že v USA se z těchto automobilů odvozují různé limitované edice. V současné době se na americký trh snaží prosadit i asijské automobilky se svými typy. Středně velké pick-upy jsou oblíbené ve Spojených státech. Vyrábějí se od 80. let. Prvním středním pick-upem byla Dodge Dakota. Tohle známe z historických dat. Snad se nemýlíme. Historické prameny nejsou vždy přesné. Historická fakta jsou toto.

Zdroje: wikipedia, greencarreports, Vapol