Brembo odměňuje Rossiho oslavnou trofejí

Valentino se společností Bergamo vždy zpomalil. V devíti titulech mistra světa získaných mezi 125, 250, 500 a MotoGP bylo vždy Brembo.

Brembo odměňuje Valentina Rossiho a předalo mu cenu na oslavu úspěchů jeho mimořádné kariéry v mistrovství světa. Během této jedinečné historie bylo Brembo vždy po boku 9 násobného mistra světa, aby zaručilo nejlepší brzdný výkon.

Brembo se rozhodlo odměnit Rossiho během Velké ceny San Marina a Riviera di Rimini na okruhu v Misanu, „domácího závodu“ jak pro Valentina, původem z Tavullie, tak pro Brembo. To má generální ředitelství v provincii Bergamo.

Valentino Rossi, VR46
Valentino Rossi, VR46

„Valentino Rossi představuje jednu z nejvíce vzrušujících stránek, které se italská značka mohla ve své historii zapsat,“ prohlásil Daniele Schillaci, generální ředitel společnosti Brembo. „Je pro nás ctí, že můžeme Valentina odměnit jedinečnou trofejí, která vypovídá o jeho nerozlučném poutu s Brembo. Jménem společnosti děkuji Valentinovi, že si vždy vybral Brembo. A že nám tak umožnil přinášet neustálé inovace do každého typu sportovního motocyklu, se kterým jezdec soutěžil a vyhrál.“

Valentino vždy brzdil s Brembo. Cagiva i Aprilia používaly brzdy Brembo, stejně jako Aprilia 125 a 250, Honda 500 a MotoGP, Yamaha MotoGP Factory a Petronas a dokonce i Ducati MotoGP.

Trofej od společnosti Brembo, kterou odměňuje Valentina Rossiho

Aby co nejlépe symbolizoval tuto dlouhou spolupráci, byl Valentino Rossi oceněn trofejí vyrobenou společností Brembo s částmi prvního brzdového systému. Ten šampion použil v roce 1996, při svém debutu ve třídě 125, a brzdového systému, který použil během posledního ročníku. A to závodem konaným v MotoGP ve Valencii v roce 2021.

Trofej Brembo VR46
Trofej Brembo VR46

Valentinova kariéra na dvou kolech je plná rekordů. A to 432 závodů GP, které mu zaručily 6 357 bodů, 89 vítězství GP v první třídě. Což je 115 vzhledem ke všem třídám, ve kterých závodil. Dokázal se také dostat na stupně vítězů ve všech třídách 235 krát (z toho 176 v MotoGP, další rekord), dosáhl 23 po sobě jdoucích umístění na stupních vítězů, od GP Portugalska 2002 po GP Jižní Afriky 2004.

Valentino byl jediným mistrem světa ve čtyřech různých třídách. A to 125, 250, 500 a MotoGP, který se také mohl pochlubit nebývalou sportovní dlouhověkostí. 20 let a 311 dní od prvního vítězství v GP v mistrovství světa (GP ČR 1996) po poslední úspěch (GP Nizozemska 2017).

„Hlad“ po triumfech, který našel v Brembo ideálního partnera pro zaručení absolutního výkonu ve všech brzdných úsecích. A to i těch nejextrémnějších, na okruzích po celém světě.

Za 26 sezón v mistrovství světa Valentino změnil kategorie, týmy, pneumatiky, palivo, odpružení, ale nikdy neměnil brzdy, které byly vždy Brembo.

Ve 26 světových šampionátech použil Valentino brzdy více než 110 000 krát a také s ohledem na volný trénink, kvalifikaci a zahřívání opotřeboval komponenty Brembo jako nikdo jiný. A to přes 450 předních kotoučů, více než 1 000 brzdových destiček a ne méně než 280 litrů brzdové kapaliny.

Zdroj: motorsport, TowPoint