Upravená Toyota Supra 3.0 2021

Upravená Toyota Supra 3.0 OpenFlash přináší nejnovějšímu šestiválci více výkonu a ostřejší odrazy. Tato verze Toyoty ukazuje, že skvělé auto může být ještě lepší.

Tohle auto proměňuje zatáčky v brambůrky – pořád chcete další a další. Potom ještě další, dokud nezjistíte, že jste na dně nádrže a kilometry daleko není žádná benzinka.

Je jako pytlík brambůrků, pořád chcete další a další

Upravená Toyota Supra je pouze mírně vylepšená. Musíte mít bystré oko, abyste si všimli nějakých rozdílů. Jediná na první pohled velká změna, jsou pneumatiky, Yokohama Advan A052. Jsou na 18 palcových kolech a nahrazují 19 palcové, sériově vyráběné, Micheliny.

Přední střemhlavé letouny, vzadu jemný difuzor visící pod výfukem. Samotná výměna pneumatik dělá z vozu velké potěšení. Díky vyšším bočnicím a pneumatikám Advans je výrazně zvětšený tlumící efekt. Motor má 500 koní, když přidáte nižší odpor v řízení u verze Pathak, máme vynikající auto, které se stává přímo neodolatelným.

Vylepšení byl velmi náročný úkol. Nenajdete pracovníka z jeho výroby, kterému by se nelíbila a nepřišla dokonalá v původní verzi. Supra vypadá jako ideální vozidlo, které nakreslilo dítě v 5 třídě pro superhrdiny.

V čem je tedy nová Supra jiná?

S 3,0 litorvým motorem, šestiválcem mluvíme o téměř dokonalém modelu.

Avšak společnost Pathak, OpenFlash Performance, která se specializuje na úpravu motorů ve prospěch více koní, měla pocit, že téměř dokonalé, není dost dobré.

Jeden z pracovníků společnosti Pathak říkal, že když dostal Supra tak se mu nelíbila. Nelíbilo se mu řízení, chtěl více síly. Zároveň nechtěl udělat typický tunning na 900 koní a nic víc. Chtěl udělat věci, které nebudou ovlivňovat zvuk ani emise. Chtěl udělat kompromis. Sériovou Supra, jen lepší.

Nová konstrukce modelu Toyota Supra 3.0 zlepšuje sebemenší zadrhnutí, a zvyšuje výkon již tak dobré sériové Supry. Vylepšená verze Supry se zlepšila ve zrychlení z 0 na 100 km/h o celé 0,5 sekundy. Sériová verze to zvládala za 3,8 s. Vylepšené verzi již stačí jen 3,3 s.

Nové pneumatiky zkracují brzdnou dráhu z rychlosti 110km/h na 75 m. Což je o 1,5 metru méně, než neupravená verze Supry. Na sešlápnutí plynu reaguje jako cvičený delfín. Stojí na ocase, píská a je připraven proskočit obručí. Pokud dokážete odolat vysokým otáčkám Supry, chová se velmi dobře i při běžných rychlostech. Vypadá jako sériová Supra, jenom o trochu lepší.

Zdroj: CarAndDriver, Vapol