Toyota Tacoma Trailhunter 2024

Konečně je tu Toyota Tacoma 2024. Jedná se o zcela novou Tacomu střední třídy a s ním přichází i zcela nová úroveň výbavy nazvaná Trailhunter

Konečně je tu Toyota Tacoma 2024. Jedná se o zcela novou Tacomu střední třídy a s ním přichází i zcela nová úroveň výbavy nazvaná Trailhunter. Všechny informace týkající se tohoto velmi zajímavého terénního pick-upu máme právě teď a tady.

Tacoma má 8 výbavových stupňů

Toyota Tacoma je k dispozici v osmi výbavových stupních, počínaje základní verzí SR a konče verzí TRD Pro. Kupující si mohou vybrat mezi dvoudveřovou karoserií XtraCab a čtyřdveřovou karoserií Double Cab. S oběma kabinami můžete mít delší šestimetrovou postel.

Pod kapotou se nachází standardní přeplňovaný čtyřválec 2,4 l o výkonu 228 koní ve výbavě SR a 278 koní v ostatních výbavách. Řazení probíhá pomocí osmistupňové automatické převodovky nebo volitelné šestistupňové manuální převodovky, i když výkon s manuální převodovkou klesá na 270 koní.

Vůz je k dispozici v osmi výbavových stupních, počínaje základní verzí SR a konče verzí TRD Pro
Toyota Tacoma TRD Pro

K dispozici je i nová hybridní čtyřválcová pohonná jednotka i-Force Max s kombinovaným výkonem 326 koní a silným točivým momentem 465 N.m. V nabídce je také hybridní pohonné ústrojí s motorem o objemu 1,5 l. K dispozici je víceprvkové zadní zavěšení a rozlučte se se starými bubnovými brzdami. Nová Tacoma má nyní kotouče ve všech čtyřech rozích.

Výbava Trailhunter

Co se týče výbavy Trailhunter, Toyota si je vědomá, že jízda v terénu je stále populárnější. A právě o tom je tento speciální stupeň výbavy. Podobně jako TRD Pro využívá modernizované 2,5″ tlumiče, ale u Trailhunteru to nejsou tlumiče Fox. Toyota ve spolupráci s australskou firmou ARB nabízí polohově citlivé kované monotrubkové tlumiče Old Man Emu (OME) s dálkovými nádržemi typu piggyback. Ve spojení s 33″ pneumatikami Goodyear Territory na zakázkových 18″ kolech má Tacoma Trailhunter o dva palce vyšší světlou výšku vpředu a o palec a půl vzadu.

Ve spojení s 33" pneumatikami Goodyear Territory na zakázkových 18" kolech má Tacoma Trailhunter o dva palce vyšší světlou výšku vpředu a o palec a půl vzadu
Toyota Tacoma Trailhunter jezdí na 18″ kolech

Pro ochranu důležitých součástí podvozku dostala verze Trailhunter skalní lišty a několik ocelových kluzných desek. Nechybí ocelový zadní nárazník, zesílené body pro vyprošťování a koncovka výfuku má speciální konstrukci s vysokou světlou výškou, která ji chrání před poškozením. Pod kapotou je jedinou volitelnou variantou motoru výkonný čtyřválec i-Force Max, který se však přivádí přes vysoko umístěné sání vzduchu specifické pro Trailhunter umístěné na A-sloupku na straně spolujezdce.

Výbava verze Trailhunter

Abyste si užili cestu do cíle, je zde užitečná lišta na lůžko s odnímatelnými panely MOLLE, připravená na přepravu vašeho vybavení. Vestavěný střídavý měnič o výkonu 2 400 W má v kabině a v lůžku zásuvky na 12 V a USB a vůz je předem vybavený pomocnými stejnosměrnými spínači v kabině pro později přidané komponenty. Jednou z položek, kterou nemusíte přidávat, je vzduchový kompresor, protože Trailhunter ho již má v lůžku.

Vestavěný střídavý měnič o výkonu 2 400 W se nachází v kabině
Palubní deska uvnitř verze Trailhunter

Když už jsme u toho, můžete si vybrat buď krátké, nebo dlouhé lůžko. Ale ať už si vyberete kterékoli, Toyota je připravená s dostupným nosičem ARB na celé lůžko. Ten může převážet věci, jako jsou sprchy nebo střešní stany. K tomu Toyota uvádí, že její nový program Associated Accessory Products již nabízí více než 100 kusů příslušenství. Ať už pro Tacomu Trailhunter nebo jiné výbavy.

Exteriér

Vzhledově Tacoma Trailhunter vyniká specifickou mřížkou chladiče s bronzovou povrchovou úpravou. Obsahuje integrovanou 20″ světelnou lištu LED a pod ní jsou umístěné mlhové světlomety Rigid LED. V zadní části pomáhají integrovaná světla osvětlit prostor v loži i kolem něj. A aby si tento vůz rozhodně nikdo nespletl s jinou výbavou Tacomy, zdobí zvenčí blatníky výrazné nápisy Trailhunter.

Toyota v tuto chvíli neuvádí žádné ceny Tacomy 2024, ať už Trailhunter nebo jiné. K prodejcům se však dostane nejdříve na jaře 2024, protože tehdy by se měla objevit hybridní pohonná jednotka iForce Max.

Zdroje: motor1, TowPoint