Suzuki Swace doplněné o další technologie a výkon

Poté, co Toyota nedávno přepracovala rodinný hatchback Corolla a modely Touring Sports, se modernizace dočkalo i rodinné kombi Suzuki Swace

Poté, co Toyota nedávno přepracovala rodinný hatchback Corolla a modely Touring Sports, se modernizace dočkalo i rodinné kombi Suzuki Swace, které má s Corollou společný základ. Nabízí vyšší výkon bez dopadu na efektivitu a také další technologie.

Rychlejší Suzuki Swace

Swace si sice zachovává hybridní pohonnou jednotku 1.8 jako jedinou volitelnou variantu (hybridní jednotka 2.0, jakou má Corolla, neexistuje). Nicméně se výkon elektromotoru zvýšil z 71 na 93 koní, takže kombinovaný výkon nyní činí 138 koní. To je o 15 % více než u starého modelu.

Nicméně se výkon elektromotoru zvýšil z 71 na 93 koní, takže kombinovaný výkon nyní činí 138 koní
Swace si sice zachovává hybridní pohonnou jednotku 1.8

To tedy znamená, že se zlepšil výkon, neboť zrychlení z 0-100 km/h je u modelu Swace 9,4 sekundy, což je o 1,7 sekundy rychleji než dříve. Suzuki tvrdí, že se tento výkon nezměnil na hospodárnosti ani emisích, takže modernizovaný Swace stále dosahuje spotřeby 4,4 l/100 km a emisí 103 g/km CO2.

Výbava a více bezpečnostních technologií

Revidovaný model Swace přinese novou strukturu výbav, kdy stupně Motion a Ultra nahradí specifikace SZ-T a SZ5.

V nabídce má mít více bezpečnostních technologií, vylepšený detekční rozsah systému varování před kolizí a přidaný systém Safe Exit Assist. Ten má upozornit cestující, pokud se chystají otevřít dveře do cesty cyklistovi nebo automobilu přijíždějícímu zezadu. K dispozici je také nový systém kontroly úrovně pozornosti řidiče, který v případě potřeby dokáže vůz bezpečně zastavit.

Interiér a nová LED světla

Uvnitř vozu má být podle Suzuki infotainment vybavený barevnou obrazovkou s vyšším rozlišením, zatímco konektivita Apple CarPlay se přesune od integrace pouze pomocí kabelu k bezdrátové integraci. Přibyly také nové porty USB-C.

Přibyly také nové porty USB-C
Interiér s barevnou obrazovkou a s vyšším rozlišením

Vizuální změny zahrnují přepracovaný zadní nárazník a nová zadní LED světla, zatímco modely Ultra mají nová LED světla.

Datum prodeje a cena modelu Swace

Ceny ani datum zahájení prodeje zatím Suzuki nepotvrdilo. Avšak se očekává, že nejnovější Swace by měl stát o něco více než odcházející základní model za 27 509 liber (741 000 korun). Na ceně se odráží nově přidaná technika.

Zdroje: autoexpress, Vapol