Fisker Pear Electric Crossover 2024 s cenou pod 650 tisíc

Fisker Pear

Fisker nyní přijímá rezervace na druhý model Pear, který se bude vyrábět v Ohiu a jehož dodávky začnou v roce 2024.

  • Společnost Fisker oznámila, že její druhý model Pear se začne prodávat v roce 2024.
  • Cena modelu začíná na 640 000 korunách a v nabídce Fiskeru se tak zařadí pod model Ocean.
  • Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn bude model Fisker Pear vyrábět v Ohiu, pravděpodobně ve stejném závodě, kde se bude vyrábět elektrický pick-up Lordstown Endurance.

Společnost Fisker Inc., která vznikla z popela automobilky Fisker Automotive vyrábějící model Karma, zatím odhalila jeden vůz: Fisker Ocean. Výrobu modelu Ocean zahájí v listopadu 2022. Zatímco do dodání prvního elektrického crossoveru zbývá ještě devět měsíců, Fisker již oznámil, že druhý model. Model Fisker Pear, půjde na trh v roce 2024. Automobilka vyslovila ambiciózní tvrzení, a to, že cena začne na 640 000 korun.

Fisker Ocean předchůdce modelu Pear
Ocean předchůdce modelu Pear

Pear – název znamená Personal Electric Automotive Revolution. Kompaktní crossover pro pět cestujících, který se v nabídce Fiskeru zařadí pod model Ocean. Fisker slibuje „intuitivní ovládání, sportovní jízdu, chytré úložné prostory a zaměření na prvenství v oboru“.

Kde bude výroba modelu Fisker Pear?

Zatímco model Ocean vyrábí rakouská společnost Magna Steyr, na výrobě druhého modelu spolupracuje Fisker s tchajwanským výrobcem elektroniky Foxconn. Společnost uvádí, že Foxconn bude Pear vyrábět v Ohiu. Zdá se tedy pravděpodobné, že vznik modelu Pear bude probíhat v montážním závodě v Lordstownu. Tento závod Foxconn koupil loni na podzim. Foxconn plánuje také v továrně v Ohiu vyrábět elektrický pick-up Lordstown Endurance. Automobilka prozatím nechtěla potvrdit, že výroba modelu Fisker Pear proběhne ve stejném závodě.

Fisker říká, že dodávky modelu Pear zahájí v roce 2024. Přičemž počáteční výroba bude činit minimálně 250 000 kusů ročně. Fisker nyní přijímá rezervace na druhý model a zájemci musí složit 5 500 korun za první rezervaci a 2000 korun za druhou rezervaci v pozdějším termínu.

Zdroje: Car and Driver, Vapol