Ferrari 296 GTS je čerstvá novinka na trhu

Ferrari představuje nový model 296 GTS

Ferrari 296 GTS se objevil na trhu jako hybridní superauto s výkonem 819 koní.

Ferrari zvedlo víko nové konvertibilní verze svého hybridního superauta 296 GTB s názvem 296 GTS.

Stejně jako 812 GTS, SF90 Spider a F8 Tributo Spider je i nový 296 GTS vybavený zatahovací pevnou střechou. Ta se schovává před přeplňovaným plug-in hybridním pohonem V6. Ferrari říká, že střeše trvá 14 sekund, než se zvedne nebo sjede dolů.

Model Ferrari 296 GTS

Novému vozu Ferrari GTS se podle jeho tvůrců říká dvoumístný berlinetta spider. Tento model je identický jako kupé GTB. Design inspirovaný 250 LM je stále zachovaný v bočních sacích otvorech.

Dále ve svislém zadním okně a okolním panelu karoserie. Na místě zůstávají také létající opěry a spojovací aero most. Štíhlé světlomety a nízká široká maska chladiče vpředu zvýrazňují šířku vozu. Zadní část GTS má stejný centrální výfukový systém a obrovský difuzor.

Po modelu Dino Spider 246 je nový 296 GTS prvním skutečným silničním kabrioletem Ferrari V6, který vyšel z Maranella. Motor je stejný, a to 3,0 litrový plug-in hybridní V6 s dvojitým přeplňováním jako u Berlinetta. To znamená, že GTS nabízí 819 koní při 8 000 ot./min a točivý moment 740 Nm.

Tato síla se přenáší přes osmistupňovou dvouspojkovou převodovku pouze na zadní kola. Na rozdíl od jiného hybridního superauta Ferrari SF90, které má pohon na všechny čtyři kola. Navzdory tomu zůstává čas z 0-100 km/h oproti kupé nezměněn, a to 2,9 sekundy. Nejvyšší rychlost je něco málo přes 325 km/h.

Vůz poskytuje čistě elektrický pohon pouze zadním kolům
Ferrari 296 GTS

Stejně jako GTM má GTS vedle tradičního ovládání Manettino na volantu také přepínač eManettino se čtyřmi volitelnými polohami.

Režim eDrive udržuje vnitřní spalování mimo rovnici a poskytuje čistě elektrický pohon pouze zadním kolům. Nicméně Ferrari tvrdí, že 296 GTS je dobré pro 25 km provozu v režimu EV díky 7,45 kWh baterii.

Síla pod kapotou

Výchozí režim zapalování je hybridní, který je nastavený pro maximální účinnost mezi motorem V6 a systémem baterie a motoru. Přechod na výkon znamená, že motor V6 je po ruce, aby udržoval rovnováhu mezi vysokým výkonem a správou baterie, pro nepřetržitou asistenci hybridu a dobíjení baterie. Kvalifikace je nejextrémnější nastavení, ve kterém lze 296 GTS řídit a poskytuje maximální výkon, i když to přichází s nižším dobíjením baterie.

Ferrari také nabízí GTS s paketem Assetto Fiorano. Ten obsahuje lehké prvky a aerodynamické úpravy, jako je přepracovaný spoiler na předním rtu, který je schopný vyvinout přítlak 10 kg. Celkově s tímto dodatečným balíčkem produkuje 296 GTS 360 kg přítlaku při rychlosti 249 km/h.

Díky skládací střeše váží GTS 1 540 kg, což je více než hmotnost samotného kupé 1 470 kg.

Kromě přidání aerodynamických klapek integrovaných do konstrukce zadního obložení, které snižuje nárazy, vidíme stejnou kabinu jako GTB. To znamená aktualizovaný infotainment z SF90 a Roma a další displej na straně spolujezdce s informacemi, jako jsou otáčky motoru, rychlost a aktuální rychlostní stupeň.

zdroje: autoexpress, Vapol