Mercedes MMA se objeví na trhu v roce 2024

Mercedes MMA je nová elektrická platforma. „Tato nová architektura se má shodovat s měnící se strukturou dojezdu pro Mercedes, říká šéf Kallenius“.

Nová platforma elektrických vozidel Mercedes MMA se představí v roce 2024 na novém modelu. To podle generálního ředitele Ola Kalleniuse také znamená změnu vstupního bodu v sestavě firmy.

Na nedávném telefonátu investorů německá značka potvrdila, že platforma MMA, která se zaměří na „vstupní luxusní“ modely, má akceptovat i spalovací motory. Dále však doplnil, že Mercedes ji vyvinul s elektrickým přístupem.

Nové modely které jsou založené na základech MMA, rovněž předefinují vstupní bod řady Mercedes. Přičemž značka posouvá své nejdostupnější modely dále na trh s větším zaměřením na luxus. A také prodejní marže, podle prezentací pro investory.

Podle diapozitivů, které jsou zobrazené jako součást výzvy, se Mercedes snaží omezit svou přítomnost ve „vstupním luxusu“. Navíc předpovídá 25% snížení podílu na trhu do roku 2026. Objem prodeje již klesl z přibližně 680 000 vozů v roce 2019 na přibližně 570 000 kusů v roce 2021.

Navzdory tomu vzrostla od roku 2019 do roku 2021 průměrná prodejní cena vozů Mercedes v této třídě přibližně o 20 procent. Značka tvrdí, že do roku 2026 „výrazně vzroste“, což odráží přístup více zaměřený na luxus, který si zvolí.

Mercedes MMA a její portfolio

Kallenius řekl, že „vstupní bod ke značce Mercedes v budoucnu má být jiný než dnes.“ V důsledku toho očekávejte, že třída A, limuzína třídy A, čtyřdveřové kupé a shooting brake CLA a třída B se všechny dostanou pod drobnohled. Přičemž budoucnost těchto modelů je nejistá.

Dále firma navazuje na podporu svých klíčových luxusních modelů, které zahrnují mimo jiné vozy jako třída C, třída E a GLC SUV. Přitom se Mercedes zaměřuje na relativně konstantní objemy prodejů v těchto sektorech, protože se pohybuje směrem k plně elektrickému modelu. Na horním konci svého portfolia se značka zaměří ještě více ze svého rozpočtu na vývoj na své luxusní vozy, kde jsou ziskové marže vyšší.

Nová architektura Mercedes MMA má obsahovat i mnoho technologií odvozených z experimentálního elektrického prototypu Vision EQXX. Ten nedávno urazil cestu dlouhou 1 007 km
Portfolio Mercedes MMA

Mercedes zde cílí na 60% nárůst podílu na trhu. Více variant Maybach a „ultra exkluzivní sběratelské předměty a luxusní zákaznická zkušenost“ mají být odpovědné za tento růst, tvrdí značka.

Posouvající se struktura dojezdu, kterou umožňuje nová platforma MMA firmy, má obsahovat mnoho technologií odvozených z experimentálního elektrického prototypu Vision EQXX od Mercedesu. Ten nedávno urazil cestu dlouhou 1 007 km na plné nabití s ​​předpokládaným dojezdem 140 km.

Zaměření na účinnost z baterie, její řídicí elektroniky a motoru se přenese do budoucích modelů Mercedes. Stejně jako do lehkého „bionického inženýrství“ Mercedesu, které zahrnuje 3D tisk dílů pro lehkou, ale pevnou konstrukci.

„Tato nová architektura MMA zahajuje novou generaci technologií. A to jak na straně hnacího ústrojí, pokud jde o chemii baterie, účinnost, tak i samotné hnací ústrojí,“ řekl Kallenius účastníkům Dne kapitálových trhů značky.

zdroj: autoexpress, Vapol