Solární modul Panasonic s 22,2% účinností

Japonská společnost Panasonic představuje 22,2% účinný celočerný heterojunkční solární modul kompatibilní s baterií Evervolt

Japonská společnost Panasonic představuje 22,2% účinný černý heterojunkční solární modul kompatibilní s baterií Evervolt.

Solární modul Panasonic

Nová řada solárních modulů od japonské značky Panasonic má výkon v rozsahu od 420 do 430 W. Dále má teplotní koeficient -0,26 % na stupeň Celsia a celkovou účinnost až 22,2 %.

Japonský výrobce elektroniky Panasonic nyní uvedl na trh zcela černou sérii bytových heteropřechodových panelů, které jsou kompatibilní s jeho lithium-iontovým úložným řešením Evervolt pro rezidenční solární instalace.

Nová řada modulů, která má být k dispozici od druhého čtvrtletí tohoto roku, se vyznačuje svým výkonem v rozmezí 420 až 430 W a hlavně účinností 21,7 % až 22,2 %.

Teplotní koeficient panelu je -0,26 % na stupeň Celsia a výrobce nabízí až 25letou záruku na produkt a 25letou záruku na výkon. Panely jsou údajně schopné na konci záruční doby fungovat na krásných 92 ​​% původního výkonu.

Menší verze

Kromě toho japonský výrobce solárních modulů Panasonic uvedl na trh menší verzi stejného modulu v sérii. Menší verze má výkon mezi 390 a 400 W a účinností od 20 % do 20,5 %.

„Na oba nové modely se vztahuje záruka Panasonic EverVolt AllGuard All System Warranty při zakoupení s EverVolt ESS 2.0. Tato záruka se vztahuje na solární panely a bateriové úložiště, když jsou spojené dohromady,“ uvedl výrobce v prohlášení. „Systémová záruka EverVolt AllGuard pokrývá výkon a práci všech hlavních systémových komponent. A to včetně 25letého pokrytí solárních panelů Panasonic, 25 let pro regálový systém, 10 let pro měnič a dále 10 let pro Panasonic EverVolt 2.0 ESS.“

Panasonic spustil svůj úložný systém EverVolt v září 2019. EverVolt Baterie má kapacitu úložiště v rozsahu od 5,7 kWh do 34,2 kWh. 5,7 kWh „mini“ verze úložného systému má průměrnou kapacitu zálohování tři hodiny. Dále standardní varianta 11,4 kWh má kapacitu šest hodin a 17,1 kWh „plus“ produkt devět hodin.

Zdroje: pv-magazine, TopNosiče