Šindelové solární panely s účinností 21,7 %

Společnost TW Solar (Tongwei) představila nové šindelové solární panely pro střešní aplikace s účinností přeměny energie mezi 20,1 % a 21,7 %

Společnost TW Solar (Tongwei) představila nové šindelové solární panely pro střešní aplikace. Nabízí šest verzí svých monofázových monokrystalických panelů s výkonem od 400 W do 430 W a účinností přeměny energie mezi 20,1 % a 21,7 %.

Šindelové solární panely od společnosti TW Solar

„Šindelový solární panel Tongwei Terra využívá technologii termální laserové separace (TLS). Díky ní je celý článek rozřezaný na několik pásů a propojený pomocí vodivého lepidla, čímž se dosáhne flexibilního spojení,“ uvedl mluvčí společnosti pro časopis pv. „Tím lze optimalizovat strukturu solárního panelu a dosáhnout nulových rozestupů mezi články, což účinně zvyšuje plochu panelu přijímající světlo.“

Panely Shingled se vyznačují strukturou bez přípojnic, v níž pouze malá část článků není vystavená slunečnímu záření. Články jsou spojené do šindelového řetězce s vysokou hustotou a výsledné pásy jsou spojené vodivým lepidlem. Snížený počet přípojnic snižuje ztráty stíněním.

Výkon, účinnost a parametry panelu

Monofázový monokrystalický panel je k dispozici v šesti verzích. A to s výkonem od 400 W do 430 W a účinností přeměny energie mezi 20,1 % a 21,7 %. Napětí při otevřeném obvodu se pohybuje mezi 41,2 V a 41,8 V. Zkratový proud se pohybuje mezi 12,41 A a 13,05 A.

Šindelové solární panely mají rozměry 1812 x 1096 x 30 mm a váží 20,8 kg. Jsou vyrobené z 3,2 mm tvrzeného skla, eloxovaného hliníkového rámu a propojovací skříňky s krytím IP 68.

Nový výrobek může pracovat se systémovým napětím 1 500 V a teplotami v rozmezí od -40 °C do 85 °C. Vyznačuje se teplotním koeficientem -0,34 % na stupeň Celsia. Výrobce nabízí 25letou záruku na výrobek a 25letou záruku na výkon 84,80 % původního výtěžku.

Tongwei Terra je oblíbeným zbožím

„Panel Tongwei Terra v mnoha ohledech splňuje potřeby evropských zákazníků a je oblíbený na špičkovém evropském trhu,“ tvrdí čínský výrobce fotovoltaických článků. „Všechny šindelové panely jsou navržené z hlediska architektury. Díky architektonickým estetickým vlastnostem plně splňují vlastnosti vodotěsnosti, nehořlavosti, odolnosti proti větru a sněhu. Navíc poskytují budovám další ekologické atributy.“

Zdroje: pv-magazine, TowPoint