Ford F-150 Lightning Flash ujede až 515 km

Ford F-150 Lightning Flash 2024 je docela zajímavá nabídka. Úroveň výbavy Lightning obsahuje prvky, po nichž zákazníci nejvíce touží

Není to tak výkonná varianta, jak někteří z nás doufali. Ford F-150 Lightning Flash 2024 je i tak docela zajímavá nabídka. Úroveň výbavy Lightning obsahuje prvky, po nichž zákazníci podle Fordu nejvíce touží.

Výbava Lightning Flash

Ford dnes oznámil novou úroveň výbavy v době, kdy pokračuje v navyšování výroby elektrického vozu Lightning, na který má podle slov automobilky v telefonickém rozhovoru s novináři stále „dost velký počet“ zpětných objednávek. Tito zákazníci si však možná přejí, aby počkali a objednali si raději tento vůz. Ať už tedy ve výkonné variantě, nebo ne.

Zajímavé je, že nový Lightning Flash má být standardně vybavený systémem tepelného čerpadla
Model poprvé dostane systém tepelného čerpadla

Lightning Flash se řadí mezi výbavy Lariat a XLT s některými prvky, které lze mít v jedné, ale ne v druhé výbavě. To je podle zástupců Fordu „sladká tečka“ řady Lightning. Patří sem verze 1.2 asistenčního systému Ford BlueCruise pro hands-free jízdu po dálnici, dojezd 515 km podle EPA z baterie s prodlouženým dojezdem a standardní 15,5palcový dotykový displej, který předčí 12palcovou jednotku ve výbavě XLT. Majitelé si mohou při koupi vozu pořídit měsíční nebo roční předplatné systému BlueCruise nebo si jej vyzkoušet na 90 dní zdarma.

Lightning Flash se řadí mezi výbavy Lariat a XLT s některými prvky, které lze mít v jedné, ale ne v druhé výbavě
K dostání ve výbavých Lariat a XLT

„F-150 Lightning Flash je přímým výsledkem spolupráce s našimi zákazníky a učení se od nich.“ Uvedl Marin Gjaja, provozní ředitel divize elektrických modelů Ford e. „Tento vůz kombinuje mnoho technologicky vyspělých prvků, které si naši zákazníci oblíbili v naší řadě elektromobilů, a to za dostupnější cenu.

Cena

To vše lze pořídit za 69 995 dolarů (1 635 000 korun). To podle Fordu zahrnuje i daňovou úlevu 7 500 dolarů (175 000 Kč) pro elektromobily. Bystří pozorovatelé značky Ford si jistě všimnou, že se dříve jednalo o cenu modelu Lariat. Ten se zřejmě posunul na vyšší úroveň. Nyní totiž začíná na 77 495 dolarech (1 810 000 korun) v provedení s prodlouženým dojezdem.

Systém tepelného čerpadla

Zajímavé je, že nový Lightning Flash má být standardně vybavený systémem tepelného čerpadla. Tento systém dosud nebyl pro F-150 Lightning k dispozici. Systémy tepelných čerpadel jsou obecně považované za účinnější než konvenční odporové systémy vytápění, a proto umožňují vozidlu ujet větší vzdálenost na jedno nabití, protože se na vytápění kabiny spotřebuje méně energie.

Mohlo by to znamenat, že systém tepelného čerpadla má být v roce 2024 k dispozici i v dalších variantách modelu F-150 Lightning? Obrátili jsme se na společnost Ford s žádostí o komentář a jakmile získáme odpověď, doplníme ji dalším článkem.

Objednávky na verzi Ford F-150 Lightning Flash se otevírají na začátku roku 2024.

Zdroje: motor1, Vapol