Rivian R1T a R1S získali větší dojezd

S baterií Large Pack společnosti Rivian měl elektrický pickup R1T podle odhadu EPA dojezd 505 km. Elektrické SUV R1S ujelo 508 km

S baterií Large Pack společnosti Rivian měl elektrický pickup R1T podle odhadu EPA dojezd 505 km. Třířadé elektrické SUV R1S ujelo na jedno nabití 508 km. Ačkoli existuje možnost většího akumulátoru, společnost Rivian již prosazuje bezplatné aktualizace softwaru over-the-air, které jejím vozidlům poskytnou mimo jiné větší dojezd.

Rivian R1T a R1S

Pokud nyní zamíříte na webové stránky společnosti Rivian, uvidíte tam model R1T s dojezdem 527 km. To platí pro čtyřmotorovou variantu s pohonem všech kol, výbavou Large Pack a 21 palců širokými koly. Je to sice jen o 22,5 km více, ale je to také bezesporu pozoruhodné, zejména u aktualizace softwaru. Zajímavé je, že verze R1S, která měla před aktualizací o něco větší dojezd než její sourozenec, má nyní dojezd 516 km, což je o 8 km více.

Pokud nyní zamíříte na webové stránky společnosti Rivian, uvidíte tam model R1T s dojezdem 527 km
Rivian R1T

Na tomto místě si dovolíme poznamenat, že různé baterie a konfigurace Rivianu mohou způsobit určitý zmatek. Společnost totiž provedla zásadní změny ve variantách a cenách, které se projeví později.

Baterie a aktualizace softwaru

K dispozici jsou tři varianty bateriových sad, a to Standard, Large a Max. Balení Standard není k dispozici se čtyřmotorovým pohonem AWD, ale kterékoli ze tří balení lze mít s dvoumotorovým pohonem AWD, který zatím není k dispozici. V podstatě záleží na tom, jakou verzi si vyberete. Je možné, že si pořídíte R1T nebo R1S v „blízké“ budoucnosti nebo možná až za několik let.

Je možné, že si pořídíte R1T nebo R1S v "blízké" budoucnosti nebo možná až za několik let
Rivian R1S

Vzhledem k tomu všemu nyní víme jen to, že aktualizace softwaru Rivian zvýšila dojezd u velmi specifických modelů se čtyřmi motory a velkým paketem, které jsme zmínili. Nevíme, zda aktualizace softwaru nebo jiné následné aktualizace zlepší dojezd v celé modelové řadě nebo u jiných konkrétních konfigurací.

Uvedení informací

Publikace si od společnosti Rivian vyžádala bližší informace o zvýšení rozsahu. Automobilka poskytla podrobnou odpověď. V souhrnu společnost Rivian sdělila, že aktualizace softwaru prováděné vzduchem zlepšily účinnost vozidla. Vysvětlila také, že na jejích webových stránkách je uvedený dojezd specifický pro jednu kombinaci kol a pneumatik. Nyní již neuvádí změny dojezdu pro větší nebo menší varianty kol a pneumatik.

Pokud jde o varianty se dvěma motory, ty jsou stále ve fázi testování, takže zatím nejsou zveřejněné nové odhady dojezdu. Rivian plánuje tyto údaje poskytnout, jakmile se přiblíží výroba vozů.

Zdroje: insideevs, Top-Vozíky