Seriál Senna na Netflixu nabídne skvělou podívanou o životě legendárního závodníka

Netflix brzy odvysílá novou minisérii o životě šampiona Formule 1 Ayrtona Senny. Seriál se jmenuje jednoduše Senna a nabídne šest epizod

Netflix brzy odvysílá novou minisérii o životě šampiona Formule 1 Ayrtona Senny. Seriál se jmenuje jednoduše Senna a nabídne celkem šest epizod. Netflix zatím neoznámil přesné datum uvedení, ale mělo by se tak stát během letošního roku.

Upoutávka na nový seriál

V upoutávce se objevují záběry ze života závodníka Formule 1 na pozadí jeho emotivního vítězství ve Velké ceně Brazílie v roce 1991. Do té doby měl Senna na kontě dva tituly mistra světa F1, ale nikdy nevyhrál na své domácí trati.

S vizemi jeho mládí a kariéry, které se míhají na hledí jeho ikonické žluté přilby, nás upoutávka provede bojem, jemuž během tohoto závodu čelil. Končí jeho vítězným výkřikem, který byl slavně zachycen během přímého přenosu závodu, když přebíral šachovnicovou vlajku. I ti nejzatvrzelejší fanoušci se při tom možná trochu rozpláčou.

Trailer na nový seriál Senna | Zdroj: YouTube

Sennu v seriálu ztvárnil Gabriel Leone a v hlavních rolích se objeví také Matt Mella jako Alain Prost a Pamela Tome jako Sennova přítelkyně Xuxa. Podle Netflixu je seriál fiktivním převyprávěním jeho životního příběhu jak za volantem, tak v osobních záležitostech. Začíná na začátku jeho závodní kariéry, kdy Senna závodil ve Formuli Ford, a provází nás až do (jeho) konce.

Výročí třiceti let

Konec samozřejmě přišel 1. května 1994, tedy téměř před 30 lety ke dni vydání tohoto traileru. Jeho vůz opustil trať v rychlé zatáčce na okruhu Imola během Velké ceny San Marina a narazil do zdi v rychlosti výrazně přesahující 160 kilometrů za hodinu. Byl vyproštěn a okamžitě letecky přepraven do nemocnice, ale čas jeho smrti byl nakonec zaznamenán jako okamžik nárazu během onoho závodu.

Po srdceryvném vítězství ve Velké ceně Brazílie v roce 1991 získal Senna v tomto roce svůj třetí titul mistra světa. Ve svých 31 letech se stal nejmladším trojnásobným vítězem F1 a nejmladším, který získal mistrovský titul dvakrát (1990 a 1991). Když zemřel, měl teprve 34 let.