Engler V12 Quad: čtyřkolka s výkonem 1 200 koní

Nová čtyřkolka Engler V12 najdete několik zajímavých prvků, jako monokokový podvozek, titanový výfuk nebo motor V-12 o výkonu 1 200 koní

Monokokový podvozek, karbon-keramické brzdy, titanový výfuk s keramickým povlakem a navíc motor V-12 o výkonu 1 200 koní. Zní to jako recept na nový superrychlý automobil, že? Až na to, že se o nový superrychlý automobil nejedná. Právě jste přečetli několik prvků, které najdete na nové čtyřkolce Engler V12. Čtyřkolka má lepší předpoklady konkurovat Bugatti než čtyřkolce Honda TRX250X.

Podrobnosti o motoru se dozvíme později

Společnost Engler Automotive zveřejní konkrétní podrobnosti o motoru během jednoho roku. Jasné však je, že v nejméně výkonném uspořádání dostane 700-800 koní s přirozeným nasáváním, což je o něco méně než nové Ferrari 12Cilindri.

Čtyřkolka pojme dva jezdce na svých pružných kožených sedadlech, čalouněných stejným materiálem jako tašky Hermès
Čtyřkolka V-12 uveze dvě osoby

Nejvyšší verze modernizovaného motoru V-12 dosahuje výkonu 1 200 koní a točivého momentu 885 N.m. Společnost tvrdí, že čtyřkolka splní nejpřísnější emisní předpisy.

Spolupráce s Technickou univerzitou v Košicích

Engler V12 má osmistupňovou dvouspojkovou převodovku vlastní konstrukce, která vznikla ve spolupráci s Technickou univerzitou, Fakultou strojního inženýrství, v Košicích na Slovensku. Motor váží pouhých 30 kg, což je jen zlomek jeho pohotovostní hmotnosti 1 199 kg.

Engler má 20palcová hořčíková kovaná kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2. Vše se muselo k podvozku připevnit pomocí titanových dílů zavěšení a vlastních tlumičů.

Čtyřkolka bez pedálů

Čtyřkolka pojme dva jezdce na svých pružných kožených sedadlech, čalouněných stejným materiálem jako tašky Hermès. Engler vyrábí sedadla na míru klientovi. Má dva dotykové displeje – jeden pro telematiku vozidla a druhý pro informační a zábavní systém s podporou Apple CarPlay.

Engler navrhl V12 bez pedálů, všechny ovládací prvky vozidla umístil na tyč řízení
Na čtyřkolce nehledejte ani bezpečnostní pásy

Engler navrhl V12 bez pedálů, všechny ovládací prvky vozidla umístil na tyč řízení. Jeho výškově nastavitelné čelní sklo pracuje v součinnosti s aktivní aerodynamikou ukrytou v karoserii. Nejsou zde ani žádné bezpečnostní pásy. Pokud byste však měli nehodu, katapultovat se může být bezpečnější než zůstat na čtyřkolce. Mezi vámi a otevřeným prostorem totiž není žádná karoserie.

Vyrobí se pouze 10 Englerů V12 ročně

Společnost Engler Automotive vyrábí pouze 10 vozů ročně, ale s uvedením této čtyřkolky plánuje jejich počet zvýšit. Společnost v současné době testuje V12 na okruhu, než se dostane do veřejných ulic k testování v provozu.