Dodge Durango 2024 se stane posledním vozem s motorem Hellcat

Když už jste si mysleli, že série Last Call skončila, Dodge oznámil další sezónu speciálních výbav, tentokrát pro model Durango 2024

Když už jste si mysleli, že série Last Call skončila, Dodge oznámil další sezónu speciálních výbav, tentokrát pro model Durango 2024. To znamená, že se můžete těšit na několik speciálních edic Durango Last Call, které by měly debutovat někdy v průběhu letošního roku, počínaje výbavou nazvanou SRT 392 AlcHemi.

Výbava SRT 392 AlcHemi

AlcHemi není překlep. Jde spíše o slovní hříčku s alchymií. Pokud jste hráli Dungeons & Dragons nebo se zajímáte o středověk, jistě víte, že v alchymii jde především o přeměnu kovů ve zlato.

SRT 392 AlcHemi má proto žluté brzdy Brembo, speciální grafiku se žlutými akcenty a žluté akcenty v interiéru. Má také černé koncovky výfuku, elegantní 20palcová kola Satin Black, černé odznaky a karbonové prvky v interiéru. Výběr barev exteriéru je v podstatě nebarevný, a to černá, dva odstíny šedé nebo bílá.

Má také černé koncovky výfuku, elegantní 20palcová kola Satin Black, černé odznaky a karbonové prvky v interiéru
Model SRT 392 AlcHemi jezdí na 20palcových kolech Satin Black

SRT 392 AlcHemi je vzhledový paket, takže vše pod kůží zůstává stejné. V tomto případě má 6,4litrový motor Hemi výkon 475 koní a točivý moment 470 N.m. Pohání všechna čtyři kola přes osmistupňovou automatickou převodovku.

SRT 392 AlcHemi má proto žluté brzdy Brembo, speciální grafiku se žlutými akcenty a žluté akcenty v interiéru
V interiéru nalezneme karbonové a žluté prvky

„Stejně jako jsme to udělali s modely Dodge Charger a Challenger, nastal čas oslavit motor V-8 Hemi, který poháněl dominanci značky Dodge v segmentu výkonných SUV,“ řekl generální ředitel Dodge Tim Kuniskis. „Speciální edice modelů Last Call modelu Durango se objeví v průběhu roku 2024, kdy uctíme památku nejvýkonnějšího SUV všech dob.“

Durango Demon 170 a motor Hellcat

Znamená to, že by se mohlo připravovat bláznivé Durango Demon 170 s výkonem přes 1000 koní? V tomto směru nemáme tušení. Dodge však ve své tiskové zprávě uvádí, že úprava Last Call nakonec přijde i na Durango Hellcat, které se v sériové výbavě se 710 koňmi stále dočká roku 2024. Dodge navíc potvrdil, že výbavy Last Call by měly existovat i pro modelový rok 2025.

Prvních tisíc vozů ve čtyřech barvách

Prozatím má mít SRT 392 AlcHemi výrobní sérii 1 000 kusů zahrnující 250 kusů v každé z výše uvedených barev. Paket přidává k doporučené ceně standardního Duranga SRT 392 3 595 dolarů (80 000 korun), ale přirážky prodejců nad tento rámec jsou zcela jisté. Výroba začne v dubnu a první dodávky se plánují na květen.