Panasonic zahájí výrobu americké EV baterie

Baterie 2170 (vlevo) a 1865 (vpravo)

Japonský elektronický gigant Panasonic oznámil, že je na dobré cestě k přípravě zahájení výstavby svého druhého závodu na výrobu 30 GWh EV baterií pro elektromobily v Kansasu. Ten se nachází v severní Americe.

Nové zařízení se nachází ve městě De Soto v Kansasu nacházejícím se v severní Americe. A má vyrábět válcové lithium-iontové baterie pro elektrická vozidla.

Výroba válcové lithium-iontové baterie

Zpočátku Panasonic očekává, že závod v Kansasu rozšíří stávající výrobu baterií 2170 EV společnosti. Což pomůže zajistit plnění stávajících zákaznických objednávek.

Panasonic zahájí výstavbu americké EV baterie
Cylindrické bateriové články o velikosti 2170

Stejně jako u většiny závodů na výrobu baterií pro elektromobily má náběh představovat proces. Ale i přes to Panasonic očekává, že i tak dosáhne masové výroby do konce března 2025. V tuto chvíli Panasonic očekává výrobní kapacitu 30 GWh.

Závod na baterie EV ve Spojených státech

Zařízení se má stát druhým závodem na baterie EV společnosti Panasonic ve Spojených státech, po stopách závodu Panasonic Energy of North America v Nevadě.

„Jak se globální přechod na elektromobily v celém světě zrychluje, hledáme všemožné způsoby, jak posílit naši kapacitu výroby baterií v Severní Americe. A také hledáme zároveň i dostupné způsoby, jak uspokojit rostoucí poptávku našich automobilových partnerů,“ řekl Kazuo Tadanobu. Prezident a generální ředitel společnosti Panasonic Energy.

„S naší špičkovou technologií a rozsáhlými zkušenostmi budeme řídit růst odvětví Li-ion baterií. A urychlíme tak především naše úsilí o dosažení nulových emisí v budoucnosti. A budeme tak pracovat na našem poslání dosáhnout společnosti, ve které bude hledání štěstí a udržitelné životní prostředí harmonizováno“.

Na základě zpráv ze začátku roku má toto zařízení v Kansasu nacházejícím se v severní Americe alespoň částečně dodávat Tesle její nový článek 4680.

Vzhledem k dominanci Tesly ve Spojených státech a jejím nedávným zpožděním v expedici nových modelů se má tak výroba a dodávka nových baterií stát pravděpodobně vítanou úlevou.

Zdroj: thedriven, TowPoint