Renew Home spouští řešení virtuální elektrárny

Renew Home, partnerství mezi Google Nest Renew a OhmConnect, si klade za cíl do roku 2030 rozšířit spotřebu elektrické energie ze 3 GW na 50 GW.

Díky partnerství společností Google Nest Renew a OhmConnect se spustilo nové řešení virtuální elektrárny (VPP). Nová společnost, Renew Home, má za cíl rozšířit do roku 2030 spotřebu elektrické energie ze 3 GW na 50 GW.

VPP jsou agregace distribuovaných zdrojů energie, jako jsou střešní solární panely, baterie, elektrická vozidla a chytrá zařízení. Energie uložená nebo spravovaná těmito zdroji může pomoci vyvážit nabídku a poptávku po elektřině. A může tak poskytovat síťové služby, jako jsou ty, které poskytují elektrárny na fosilní paliva.

Renew Home spouští řešení virtuální elektrárny

V „Pathways to commercial liftoff: Virtual power plants“ americké ministerstvo energetiky (DOE) odhaduje, že pokud by se současný rozsah VPP ztrojnásobil, mohl by pokrýt až 20 % rostoucí špičkové poptávky. DOE předpovídá, že současná špičková poptávka v síti do roku 2030 vzroste z přibližně 740 GW na 800 GW. S vyřazováním elektráren na fosilní paliva musí nová poptávka pokrýt nové zdroje, jako např. VPP čisté energie.

OhmConnect je služba navržená tak, aby poskytovala upozornění na spotřebu energie. A může dokonce automaticky vypínat zařízení v určitou denní dobu. To proto, aby se snížila spotřeba a ušetřily peníze na účtech za elektřinu. Google Nest je řada produktů pro chytrou domácnost, jako jsou chytré termostaty, routery, zvonky, bezpečnostní systémy a další. Společně vytvořili Renew Home, společnost Sidewalk Infrastructure Partners (SIP). SIP se vytvořil z Alphabet s hlavními partnery, kteří zahrnují Ontario Teachers‘ Pension Plan.

Nové řešení virtuální elektrárny od Renew Home

S investicí 2,3 mil. Kč od většinového vlastníka SIP má Renew Home v úmyslu umožnit americkým domácnostem spolupracovat na snížení a přesunutí jejich spotřeby energie.

„Spojení inovativního přístupu společnosti Nest k řízení spotřeby energie v domácnosti s platformou služeb sítě OhmConnect zaměřenou na zákazníky se má stát transformační,“ řekl generální ředitel společnosti Renew Home Ben Brown. „S našimi předními partnery v oboru bude společnost Renew Home schopna koordinovat domácí spotřebu energie milionů zákazníků. A to zejména proto, aby nás katapultovala do budoucnosti se 100 % čistou energií.“

Brown dříve působil ve společnosti Google, kde vedl mnoho spotřebitelských produktů a služeb Google Home a Nest. Před Googlem vyvíjel klimatické a energetické nástroje pro OSN, DOE a US Environmental Protection Agency.

Renew Home spolupracuje s rozhraními Google Home API jako poskytovatel platformy integrace pro ovládání zařízení a spotřebu energie. Společnost říká, že se také integruje s desítkami dalších zařízení a spotřebičů v domácnosti. Včetně LG, Honeywell, SunPower, Sense a dalších. A uvádí, že podpoří programy reakce na poptávku a VPP s více než 100 nástroji.

,,Toto je klíčový okamžik pro virtuální elektrárny,“ řekl Alan Machuga, technický ředitel společnosti Rheem. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Renew Home, abychom pomohli zákazníkům šetřit peníze a energii – a zároveň podporovat rozvodnou síť.“ Jako přední výrobce produktů HVAC a Water Heating přináší Rheem jedinečným způsobem potenciál pro úsporu energie a její akumulaci, v čemž hrají ohřívače vody klíčovou roli.