RedSands a Roev vyrobí elektrický 4WD obytný vůz

RedSands Campers a společnost Roev, zabývající se přestavbou elektromobilů, oznámily spolupráci na vývoji plně elektrického karavanu. A to s pohonem 4WD pro trh rekreačních pronájmů.

RedSands je poskytovatelem 4WD Campers a 4WD vozidel pro příjezdový turistický trh a provozuje flotilu ze své sítě dep v Západní Austrálii, Severním teritoriu a Jižní Austrálii. A říká, že má úzce spolupracovat se společností Roev. Ta oznámila plány na přeměnu tisíců vozů Toyota Hilux a Ford Ranger na elektrické – na poskytování dat a specifikací pro nové plně elektrické obytné vozy.

RedSands říká, že elektrifikovaná 4WD nejen sníží emise, ale má mít další výhodu v tom, že umožní svým zákazníkům ušetřit peníze za palivo. A budou mít další výhodu v tom, že budou moci vařit s elektřinou, čímž odpadnou plynové lahve.

„Bude to nový věk vzdáleného kempování. Přináší tolik možností,“ říká výkonný ředitel Redsands Adam Sands.

Je to neuvěřitelně vzrušující vývoj a milník pro naši skupinu, protože se pouštíme do strategie dekarbonizace našeho podnikání. A ukazujeme, že cestování v terénu v EV je nejen možné, ale také žádoucí způsob dopravy.

„Jak se osobní vlastnictví EV po celém světě zrychluje, poroste i touha lidí cestovat a dovolenkovat udržitelným způsobem v ikonických destinacích s vlastním autem.“

Spolupráce RedSands se společností Roev

„V partnerství s Roevem vidíme obrovské výhody nejen na trhu rekreačních pronájmů, ale také k vyvrácení mýtů kolem požadavku, aby spalovací motory byly jediným způsobem, jak lze prozkoumat vzdálenější místa.“

ROEV and Redsands make first electrified camper
Roev a RedSsands: elektrifikovaný obytný vůz

Sands také poznamenal, že skupina G’Day se zavázala instalovat nabíjecí infrastrukturu a kempy na míru v některých svých ikonických nemovitostech ve východní Kimberley. Jako je Lake Argyle Resort a El Questro Station.

Sands říká, že všechny podniky mají odpovědnost za snižování emisí.

„Na komerčně dostupný, robustní EV 4WD produkt v Austrálii jsme čekali roky. Zaostáváme. Někdy se prostě potřebujete stát průkopníkem a dokázat, že to může fungovat,“ řekl Sands.

Generální ředitel společnosti Roev Noah Wasmer říká, že elektrifikující obytné vozy s pohonem 4 kol prokáží výkon lehkých komerčních EV a posouvají tržní akceptaci elektrických přestaveb jako spolehlivého, bezpečného, ​​schopného a dostupného způsobu přechodu na dopravu s nižšími emisemi.

„Nejen to – vylepšíme zážitek z karavanu s pohonem 4 kol s vozidly, která jsou radostí z řízení. A jsou nabitá chytrými řešeními V2X,“ řekl Wasmer.

Roev sídlící v Brisbane převádí dieselové vozy Toyota Landcruiser a Ford Ranger na elektrické. V lednu společnost oznámila, že doufá, že v letošním roce provede více než 1 000 konverzí. A to v rámci svého programu vozových parků.

Zdroj: thedriven, TowPoint