Ora Lightning Cat EV inspirovaný Porsche

Ora Lightning Cat – elektrický sedan inspirovaný designem Porsche – se objevil v Melbourne, zaparkovaný vedle svého velmi očekávaného stájového kolegy, elektrického hatchbacku Ora Funky Cat, který také prochází testy na australských silnicích.

Ora Lightning Cat Přední úhel The Driven; Ora Lightning Cat EV inspirovaný Porsche

Skvrnitý růžový EV má nabíjecí porty na obou stranách a shodou okolností jde o verzi Lightning Cat s levostranným řízením. 

Interiér sedanu Lightning Cat fastback vypadá podobně jako Ora Funky Cat s něčím, co vypadá jako ventilovaná sedadla.

Ora Lightning Cat Volant The Driven

Dříve se Lightning Cat jevila známá jako Grand Cat a tak se zdá, že následuje styl a design Porsche na svém čtyřdveřovém Porsche Panamera. 

Ora Lightning Cat se také dodává se čtyřmi bateriemi dodávanými společností Svolt Energy, která je také dceřinou společností GWM. 

Kapacita paketů je 63,87 kWh, 64,31 kWh, 79,62 kWh a 83,49 kWh s NEDC dojezdem od 555 km do 705 km. Při převodu na cyklus WLTP očekávejte, že dojezd začne na 450 km. Což se zdá ideální pro čtyřdveřový elektromobil v roce 2023.

Akumulátory mohou napájet jeho dvoumotorovou verzi s výkonem 300 kW. To dokáže zrychlit Lightning Cat na 100 km/h z klidu za přibližně 4 sekundy. Jednomotorová varianta dodává výkon 150 kW.

Ora Lightning Cat Zadní Close Side The Driven; Ora Lightning Cat EV inspirovaný Porsche

Stejná baterie může poskytnout dojezd až 450 km podle WLTP pro dvoumotorové nastavení. Maximální rychlost se také omezuje na 180 km/h.

Ora Lightning je 4 871 mm na délku, což je delší než 4 694 mm délka Tesla Model 3. Ten se stal nejprodávanějším modelem EV v Austrálii. Je také o 600 mm delší než hatchback Funky Cat.

Ora Lihgtning Cat

V současné době není jasné, zda se Lightning Cat objevil v Austrálii pro testování, nebo zda existují větší plány v blízké budoucnosti. 

Ora Lightning Cat Rear Wide The Driven

Zdá se, že spatřená konfigurace je v rané fázi testování, protože na zadní straně stále nemá žádné testovací desky.

Dříve se v Evropě uvedl na trh Ora Lightning Cat EV inspirovaný Porsche v přepočtu od 906 000 kč .

Očekává se, že Lightning Cat na trzích, jako např. v Evropě, se má standardně dodávat se systémy Ora-Pilot 3.0 s podporou řidiče. Systém obsahuje pole 28 senzorů, kamer a radaru. 

To dodá kupujícím důvěru a splní mnoho současných požadavků EuroNCAP, aby bylo zajištěno, že dosáhne 5 hvězdičkového hodnocení bezpečnosti.

Zdroj: thedriven, Vapol