Anker Solis uvádí na trh bytové baterie

Nový X1 může pracovat uvnitř i venku, od -20 °C do 55 °C. A zároveň poskytuje to, co Anker říká, že je 100 % výstupní výkon bez snížení výkonu. Baterie jsou lithium-železo fosfátové (LiFePO4) a údajně zůstanou plně funkční po dobu až 3 000 nabíjecích cyklů.

Společnost Anker Solix oznámila komerční spuštění systému domácího ukládání energie Anker Solix X1 v Severní Americe.

Loni na podzim řekl Eric Villines, vedoucí globální komunikace pro Anker Solix, že s rostoucími cenami elektřiny spolu s rostoucími meteorologickými incidenty způsobujícími výpadky proudu, chtějí majitelé domů v případě potřeby vypnout síť a X1 je právě k tomu navržený.

Díky modulární konstrukci společnost uvádí, že X1 je přizpůsobitelný až šesti bateriovými sadami na systém (30 kWh) nebo až šesti systémy paralelně (180 kWh). Výkon se pohybuje od 3 kW s jednou baterií až po 36 kW se šesti.

Baterie jsou lithium-železo fosfátové (LiFePO4) a údajně zůstanou plně funkční po dobu až 3 000 nabíjecích cyklů, říká společnost. Každý bateriový modul má optimalizátor energie, který umožňuje každé baterii nezávisle nabíjet/vybíjet, aby se eliminovala ztráta kapacity. Společnost uvádí, že to zvyšuje dosažitelnou energii až o 5 %. Má také režim ochrany před bouří. Ten automaticky detekuje a připravuje se na výpadky proudu. A za méně než 20 sekund se přepne do off-grid režimu, hlásí Anker. Systém přepíná mezi režimy pomocí umělé inteligence.

Systém domácího ukládání energie Anker Solix X1

Anker Solis uvádí na trh bytové baterie

X1 je vybaven InfiniPower, který podle Ankera umožňuje nepřetržité napájení při 1,1násobku jmenovitého výkonu. Může pracovat uvnitř nebo venku, od -20 °C do 55 °C. A poskytuje to, co říká Anker, zachovává se 100 % výstupní výkon bez snížení výkonu. Má také režim čistého měření, který umožňuje skladování baterií a zpětný prodej sítě ve státech pod jurisdikcí NEM 3.0.

Villines také poznamenal, že existuje pouze jedna aplikace pro provoz systému ukládání energie. A displej na samotném systému se navrhl tak, aby se dal snadno používat.

Nový systém domácích baterií má hmotnost od 74 kg (jedna baterie) do 335 kg (šest baterií). Má rozměry 800 cm x 917 cm 180 cm a lze jej připevnit na zem nebo na zeď.

V březnu Anker Solix oznámil, že X1 X1 Energy Storage System získal čtyři klíčové certifikace od CSA Group včetně UL 9540, UL 9540A, UL 1741 a UL 1973, což jsou všechny severoamerické bezpečnostní normy pro systémy skladování energie. X1 má záruku na propustnost 10 let nebo 16,5 MWh, podle toho, co nastane dříve.