Posádka dubajské sanitky předvádí svůj nový hypersport Lykan pro nouzové služby

Dubajská policie má ve svém vozovém parku nepřeberné množství superaut, dalších exotů. Nyní mají posádky sanitek vlastní superauto, konkrétně speciál Lykan Hypersport .

Neobvyklé zásahové vozidlo odhalili na probíhající akci ‚Expo 2020‘. Ta se koná ve městě a označují ji jako „HyperSport Responder“. 

Zjevně nemá schopnost přepravovat pacienty jako tradiční sanitka. Záchranáři ji budou používat i v jiných nouzových situacích.

„Dubaj se stala synonymem všeho, co je jedinečné a první na světě“

„Dubaj se stala synonymem všeho, co je jedinečné a první na světě,“ uvedl v prohlášení výkonný ředitel Dubai Corporation for Ambulance Services Khalifa bin Darrai. „Spuštění ‚HyperSport Responder‘ odráží jedinečnou pozici Dubaje jako jednoho z předních měst na světě v oblasti inovací. Rychlost a schopnosti vozu mohou výrazně zkrátit dobu odezvy během nouzových situací a zajistit včasný zásah.“

Čtěte také: Tento hypersportovní kaskadérský vůz Lykan z Fast And Furious se prodává jako NFT

nová sanitka – hypersport

Lykan je vybaven nápadnými barvami bílé a červené a také obsahuje různé slogany, včetně jednoho, který zní „Dubaj, nejlepší město na světě pro život,“ uvádí Khaleej Times .

„HyperSport Responder“, který mají používat záchranáři v Dubaji jako sanitku, je stejný vůz, který kdysi sloužil policejním službám v Abu Dhabi.

Zajímavé je, že policejní oddělení v sousedním městě Abu Dhabi si v polovině roku 2019 vyzvedlo klíče od Lykan Hypersport . Vzhledem k tomu, že vyrobili pouze 7 exemplářů Hypersportu, je jistě možné, že nový „HyperSport Responder“, který mají používat záchranáři v Dubaji jako sanitku, je stejný vůz, který kdysi sloužil policejním službám v Abu Dhabi.

Vůz pohání 3,7litrový plochý šestiválec s dvojitým přeplňováním

Vůz pohání 3,7litrový plochý šestiválec s dvojitým přeplňováním pocházející od společnosti Ruf, který poskytuje výkon 740 koní. To údajně stačí k tomu, aby HyperSport zrychlil na 100 km/h za 2,8 sekundy a dosáhl maximální rychlosti 245 mil/h (395 km/h).

Zdroje: caarscoops, top-nosice