Ford Capri – legendární vůz se vrátí jako kupé-SUV

Ford Capri brázdilo cesty ve Velké Británii v letech 1969-1986. Po desetiletích zvěstí, se konečně vrací. Objevit by se měl jako kupé-SUV

Snad všichni máme vzpomínky na Ford Capri. V Británii je tento vůz pro mnoho milovníků benzinu velmi dobře známý. Dnes se s ním na našich silnicích však setkáte jen zřídka, ačkoli kdysi jste jej mohli potkávat běžně na silnicích po celé zemi. Capri mělo velký vliv nejen v televizi, ale také v reálném světě Británie sedmdesátých a osmdesátých let. A nyní, po desetiletích zvěstí, se konečně vrací. Ikonické jméno, které zdobilo kupé Ford v letech 1969 až 1986, se má stát po úspěšném uvedení modelu Bronco v USA a nového plně elektrického Exploreru ve Velké Británii dalším klasickým označením, které značka oživí.

Nové produkty společnosti Ford

Mluvčí Fordu pro Auto Express uvedl: „Budoucí produkty nekomentujeme, ale Ford má za cíl udělat z elektrických vozů ikony.“ To navazuje na slova Jordana Damkiwa, manažera exteriérového designu společnosti, který při představení modelu Explorer řekl: „Začneme rozšiřovat další ikonická jména.“

Nyní, po desetiletích zvěstí, se konečně vrací. Ikonické jméno, které zdobilo kupé Ford v letech 1969 až 1986, se má stát po úspěšném uvedení modelu Bronco v USA a nového plně elektrického Exploreru ve Velké Británii dalším klasickým označením, které značka oživí
Společnost Ford obnoví legendární model Capri

Nyní nám zdroje sdělily, že Capri se stane jedním z pilířů nabídky Fordu vedle přepracované Pumy. Ta má být v příštích letech rovněž plně elektrifikovaná. Dále se má jednat o modely Kuga, Explorer, Mustang, Bronco, Raptor a samozřejmě Transit. Tentokrát však Capri nemá být jen kupé. Místo toho by se mělo jednat o kupé crossover a měl by se zakládat na stejné technologii jako nový Explorer.

To znamená, že by měl stát na architektuře elektromobilů MEB koncernu Volkswagen v rámci dohody mezi Fordem a VW. Ta se týkala také uvedení modelu Explorer na trh a spolupráce na nejnovějších pick-upech Ranger a Amarok.

Bližší informace o modelu Capri

Capri má vypadat úplně jinak než Explorer. Očekává se, že získá mít uhlazenější přední část a získá čtveřici světlometů Capri z osmdesátých let s LED dálkovými světly.

Uvnitř by mělo Capri využívat mnoho stejných prvků jako elektrický Explorer. Všude mají být použité kvalitní materiály s měkkým povrchem, spousta užitečných odkládacích prostor a stejný 15″ dotykový displej na výšku. Tento displej lze údajně vysunout nahoru a odhalit tak bezpečnou schránku na cennosti, která se za ním nachází.

Díky rovné podlaze má být pětidveřové Capri podstatně přívětivější pro rodiny než jeho předchůdci. Vzadu by měl mít dostatek místa pro cestující. Nicméně objem zavazadlového prostoru by se neměl rovnat 450 l modelu Explorer.

Co nabídne vůz pod kapotou

Stejně jako původní Capri má i nový vůz nabízet řadu pohonných jednotek, z nichž některé jsou zajímavější než jiné. Nejvýkonnější z nich mají nabídnout 335 koní, pohon všech kol a 82kWh baterii s dojezdem více než 483 km.

Nejlevnější Capri však pravděpodobně získá stejný zadní pohon o výkonu 168 koní jako základní Explorer a 55kWh baterii pro dojezd přibližně 354 km. Méně výkonná verze s 82kWh baterií by měla nabídnout 282 koní přes zadní kola, ale s dojezdem přes 531 km. Všechny modely získají do výbavy rychlonabíjení s rychlostí až 170 kW a nabíjením na 10-80 % za pouhých 25 minut.

Zatímco původní Capri se vždy považovalo za cenově dostupné kupé, o cenách znovuzrozeného modelu se zatím nic neví. Odhadujeme však, že by se mělo pohybovat na úrovni očekávané startovací ceny Exploreru, tedy kolem 40 000 liber (1 067 000 korun).

Zdroje: autoexpress, TowPoint