Nio EC7 jako nejelegantnější SUV na světě

Čínská značka Nio má nyní ve své nabídce SUV nový přírůstek v podobě verze kupé poháněného bateriemi s označením EC7

Čínská značka má nyní ve své nabídce SUV nový přírůstek v podobě verze kupé tohoto modelu poháněného bateriemi. Model EC7 debutuje v Číně jako středně velké vlajkové SUV kupé značky Nio. To nám zní dost neurčitě, ale počkejte, o novém EC7 se toho dá říct mnohem víc.

Právě na začátku tohoto měsíce jsme hovořili o modelu Nio EL7 – čínském luxusním crossoveru, který by se měl v Evropě začít prodávat příští rok.

Nio EC7

Vůz je přesně takový, jaký byste asi očekávali. Stejný design přední části jako u modelu EL7 v kombinaci se svažující se linií střechy a delším zadním převisem. EC7 je dlouhý 4 968 mm, široký 1 974 mm a vysoký 1 714 mm a má rozvor 2 960 mm. Co je však ještě důležitější, crossover má součinitel odporu vzduchu pouhých 0,23, což z něj podle Nio dělá nejaerodynamičtější SUV na světě. K dosažení tohoto solidního hodnocení napomáhá aktivní zadní křídlo.

Pohon zajišťuje dvoumotorový elektrický pohon, který má maximální výkon 644 koní (480 kW) a okamžitý točivý moment 626 Nm
Nio EC7

Pohon zajišťuje dvoumotorový elektrický pohon, který má maximální výkon 644 koní (480 kW) a okamžitý točivý moment 626 Nm. Tato konfigurace stačí na zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy. Elektrické SUV lze objednat s akumulátory o kapacitě 75, 100 nebo 150 kWh, přičemž dojezd na dvě nabití se pohybuje od 490 km do 940 km (měření proběhlo podle čínského cyklu CLTC).

Výbava EC7

Co se týče výbavy, EC7 je standardně vybavený obří panoramatickou skleněnou střechou z dvouvrstvého skla, které izoluje hluk a teplo. Flexibilní elektrochromatická (EC) technologie Nio umožňuje nastavit pět stupňů propustnosti. To proto, aby do vozu proudilo přirozené světlo s extrémní průhledností nebo v případě potřeby plně chránilo soukromí.

Co se týče výbavy, EC7 je standardně vybavený obří panoramatickou skleněnou střechou z dvouvrstvého skla, které izoluje hluk a teplo
Interiér modelu EC7

Mezi další vychytávky patří třízónová klimatizace, prémiový audiosystém s 23 reproduktory a vyhřívaná zadní sedadla.

Zahájení prvních dodávek a cena

Společnost Nio již přijímá objednávky na EC7, přičemž dodávky začnou v květnu příštího roku. Nejdostupnější model EC7 stojí 488 000 jüanů, což je přibližně 1,6 mil. korun. Verze se 100 kWh bateriovým blokem začíná na 1,78 mil. korun.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče