Čínský fotovoltaický průmysl hlásí cenu polysilikonu

Čínský fotovoltaický průmysl hlásí nynější cenu polysilikonu. Pohybuje se okolo 40 USD/kg, což je více než v roce 2011

Čínský fotovoltaický průmysl ohlásil cenu polysilikonu. Přesahuje 40 USD/kg (900 Kč), online je k dispozici dalších 5 GW kapacity článků.

Longi uvedl do provozu továrnu na solární články o výkonu 5 GW v provincii Ningxia. A společnost Gokin Solar oznámila plány na vybudování továrny na ingoty o výkonu 50 GW v provincii Sichuan. Kromě toho výrobce fotovoltaických zařízení Jinchen dodal 2 GW výrobních linek společnosti Adani Solar v Indii.

Čínský fotovoltaický průmysl

Čínská asociace průmyslu neželezných kovů uvádí, že cena polysilikonu dosáhla tento týden 270 CNY (40,39 USD/kg). Znamená to nejvyšší zvýšení ceny od roku 2011. Průměrná týdenní cena se pohybovala okolo 267 CNY/kg. Zvýšení cen je způsobené jak obtížnou nabídkou křemíkového kovu, tak rostoucí poptávkou na trhu ze strany navazujících podniků.

Výrobce modulů Longi uvedl do provozu továrnu na solární články o výkonu 5 GW v provincii Ningxia. Výrobní závod představuje první fázi projektu o výkonu 10 GW, který společnost v místě realizuje. Celkově Longi investuje 6,6 miliardy CNY do nové továrny, která by měla být plně funkční do října 2023.

Výrobce waferů Gokin Solar oznámil, že se dohodl s vládou města Yibin v provincii Sichuan o výstavbě továrny na monokrystalické ingoty s kapacitou až 50 GW. Očekává se, že výrobní závod v hodnotě 22 miliard CNY se ujme 30 GW waferové kapacity. Plně funkční má být do konce roku 2023.

Čínská asociace průmyslu neželezných kovů uvedla, že cena polysilikonu tento týden dosáhla 40,39 USD/kg
Továrna na výrobu polysilikonu

Výrobce fotovoltaického výrobního zařízení Jinchen v pondělí uvedl, že poskytne indické společnosti Adani Solar výrobní linky solárních panelů o výkonu 2 GW. Podle Jinchena jde o druhý velký kontrakt mezi oběma společnostmi od roku 2021.

Výrobce fotovoltaických panelů Xinyi Solar minulý týden odhalil, že na své valné hromadě zažil významnou akcionářskou vzpouru. Držitelé více než 37 % akcií společnosti hlasovali proti návrhu dát představenstvu obecný mandát k vydávání akcií. Držitelé více než 27 % akcií ve výrobním podniku Xinyi Glass, jehož hlavní investoři ovládají také Xinyi Solar, hlasovali proti stejnému opatření pro svou vlastní společnost.

Společnost IDG Energy Investment Ltd minulý týden oznámila výrobu svého prvního zařízení na mokré zpracování solárních článků v rámci objednávky dvou jednotek pro nezveřejněného zákazníka.

Zdroje: pv magazine, Top Vozíky