Honda oznamuje plány na rozšíření podnikání

Japonská automobilka Honda oznamuje, že rozšiřuje své podnikání s vodíkem spolu s příslibem „pokračování v elektrifikaci“ své řady vozidel.

Honda uspořádala tiskový brífink o svých iniciativách v oblasti vodíkového podnikání, na kterém společnost potvrdila, že „bude nejen pokračovat v elektrifikaci svých produktů, ale také bude proaktivní přístup ke zvýšení využívání vodíku jako nosiče energie. A zároveň přislíbila usilovat o rozšíření svého podnikání s vodíkem.“

Jádrem ambicí Hondy je další pokrok v systému palivových článků nové generace. Ten se vyvíjí ve spolupráci s americkým automobilovým gigantem General Motors (GM).

Konkrétně se Honda snaží více než zdvojnásobit životnost. A snížit náklady na jednu třetinu oproti systému vodíkových palivových článků instalovaném v modelu Honda Clarity Fuel Cell 2019. Ten nabízel dojezd přibližně 580 kilometrů.

Po dosažení těchto vylepšení ve spolupráci s GM má Honda pokračovat ve svém výzkumu budoucích technologií palivových článků. A to s cílem zdvojnásobit životnost a snížit náklady na nově snížené úrovně na polovinu.

Honda také plánuje zahájit externí prodej svého systému palivových článků s cílem prodat 2 000 kusů každý rok. Do roku 2030 však Honda doufá, že rozšíří prodej na 60 000 kusů. A do druhé poloviny 30. let na „několik set tisíc“ kusů ročně.

Honda oznamuje nové plány v podnikání a prosazuje elektromobily s vodíkovými palivovými články

Honda oznamuje plány na rozšíření podnikání

Jako součást cílů společnosti Honda je dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality u všech svých produktů a firemních aktivit – což zahrnuje cíl „nulového dopadu na životní prostředí“ v průběhu celého životního cyklu produktu – Honda zařazuje vodík vedle elektřiny jako dva z „vysokopotenciálních zdrojů energie“.

Honda oznamuje plány na rozšíření podnikání

Společnost Honda spoléhá na obnovitelné zdroje energie při výrobě zeleného vodíku – rozhodnutí, které podle společnosti Honda „činí „méně náchylné k výkyvům ve výrobě energie v důsledku sezónních a povětrnostních podmínek“. A zaměřuje se na přepravu zeleného vodíku po zemi, po moři a potrubím.

Honda také plánuje rozšířit aplikace svých systémů palivových článků za hranice Honda FCEV na různé interní a externí aplikace. Plánované aplikace zahrnují těžká nákladní a užitková vozidla, stacionární elektrárny a stavební stroje.

Zdroj: thedriven, Vapol