DAH Solar představuje solární sadu pro balkony

Čínská společnost DAH Solar vyvinula solární systém na klíč se zásuvným připojením pro rezidenční aplikace. Stavebnice může dosáhnout maximální velikosti 2 279 mm × 1 134 mm × 32 mm a váží až 59,8 kg.

Čínský výrobce solárních modulů DAH Solar vydal integrovaný fotovoltaický systém pro rezidenční aplikace. Systém na klíč se vyznačuje zásuvným připojením, díky kterému je vhodný pro balkóny.

„SolarUnit je jako fotovoltaický modul s výstupem na střídavý proud, připravený k připojení k elektrické síti,“ uvedl mluvčí společnosti. „Autobus je tvořen kmenovým kabelem dodávaným společností DAH Solar. Kabel kufru má oddálené konektory, které umožňují sekvenční připojení a elektrický paralelismus více solárních jednotek.“

Systém lze použít až se šesti speciálními panely vyráběnými samotnou DAH Solar. „Full-Screen FV Modules“ se nachází se výstupním výkonem 460 W a 550 W a účinností přeměny energie až 21,3 %. Vyznačují se 3,2 mm antireflexním sklem a krytím IP68 s teplotním koeficientem -0,35 % na stupeň Celsia. Provozní teplota panelů se pohybuje od -40 °C do 85 °C.

Využívá také mikroměniče s účinností až 97,2 % a účinností sledování maximálního výkonu (MPPT) 99,95 %. Zařízení má rozměry 412 mm × 97 mm × 42,5 mm a váží 1,8 kW. Stavebnice mohou dosáhnout maximální velikosti 2 279 mm × 1 134 mm × 32 mm a maximální hmotnosti až 59,8 kg.

Solární systém na klíč od společnosti DAH Solar

„Full-Screen PV Module a mikroinvertor se integrují, když opustí továrnu,“ řekl mluvčí. „SolarUnit by mohla dosáhnout velké flexibility pro projekty, protože umožňuje instalovat fotovoltaické moduly v různých orientacích a s různými úhly sklonu v souladu s návrhy střech.“

DAH Solar představuje solární sadu pro balkony
DAH Solar

DAH Solar se systémem nabízí také jednotku energetické komunikace (ECU). Komunikuje s mikroinvertory prostřednictvím systému komunikace po elektrické síti (PLC). K výměně informací používá samotný napájecí kabel.

„Jednotka ECU umožňuje vzdálené monitorování FV systému, kromě toho, že umožňuje vypnutí FV systému pomocí dálkového ovládání vašimi elektrickými zařízeními, jako jsou chytré telefony a počítače,“ řekl mluvčí.

Společnost DAH Solar sídlí v Hefei v čínské provincii Anhui. V současnosti provozuje továrnu na solární panely o výkonu 2 GW.

Zdroj: pv-magazine, Vapol