Modely Škoda Scala a Kamiq s novým faceliftem

Modely Škoda Scala a Kamiq jsou na trhu od roku 2019. Nyní je čeká je aktualizace. Přepracovaný hatchback a crossover firma představí v srpnu

Modely Škoda Scala a Kamiq jsou na trhu od roku 2019 a čeká je aktualizace v polovině cyklu. Mírně přepracovaný hatchback a crossover automobilka představí za dva týdny, kdy 1. srpna uspořádá dvojitou premiéru.

Mezitím nám několik upoutávek dává tušit, co můžeme od faceliftovaných vozů očekávat. Oba vozy dostanou štíhlejší světlomety s novým vzhledem, přepracované nárazníky, svěží design kol a nejnovější firemní písmo pro nápis na zadních dveřích.

Jaké nás čekají změny u modelů Škoda Scala a Kamiq?

Žádné zásadní změny neočekáváme v interiéru, kde Škoda pravděpodobně provede decentní změny, které mají evokovat nejnovější supermini Fabia. Možná, že se do světové premiéry, která proběhne začátkem příštího měsíce, dočkáme jen náhledu na přepracované kabiny.

Kamiq se stal v roce 2022 druhým nejprodávanějším vozem značky Škoda (po modelu Octavia), během kterého se zákazníkům dodalo 96 300 kusů
Upoutávka na vylepšený model Kamiq

Pod kapotou očekávejte známé tříválcové motory 1,0 TSI a čtyřválcové motory 1,5 TSI napojené na šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku. Uvidíme, zda TDI zůstane v nabídce. A to vzhledem k tomu, že automobilky působící na trzích Evropské unie ustupují od malých vozů se vznětovými motory.

Prodeje vozů Škoda

Kamiq se stal v roce 2022 druhým nejprodávanějším vozem značky Škoda (po modelu Octavia), během kterého se zákazníkům dodalo 96 300 kusů. Toto číslo však zohledňuje i mírně odlišný Kamiq vyráběný a prodávaný v Číně místním společným podnikem SAIC-VW. Co se týče modelu Scala, o pětidveřový hatch byl mnohem menší zájem. Česká automobilka prodala 39 500 exemplářů interního konkurenta Volkswagenu Golf.

Škoda se po celý rok 2023 snažila zaměstnat tím, že dala elektrickému SUV Enyaq verzi Laurin & Klement s nejvyšším dojezdem, a dráždila ne méně než šesti elektromobily, které se všechny mají dostat na trh do roku 2026. Mezitím se mají na podzim na samostatných akcích představit nové generace modelů Kodiaq a Superb. V roce 2024 projde faceliftem Octavia, zatímco od uvedení nové Fabie Combi se upustilo kvůli přísnějším emisním předpisům.

Vstup na vietnamský trh

V rámci posílení svého globálního působení vstupuje mladoboleslavská značka na vietnamský trh. A to prostřednictvím spolupráce se společností Thanh Cong Motor Vietnam (TC Motor). V první fázi se vozy dovážejí z Evropy, ale od příštího roku se v továrně v provincii Quảng Ninh začne s místní montáží hatchbacku Slavia a crossoveru Kushaq pomocí kompletně rozložených (CKD) sad.

Zdroje: motor1, Vapol