Přestavby EV Land Roverů, Porsche a Mini

Marteen Burger a Dave Budge chtějí dát elektrický život starým Land Roverům

Jaunt Motors, australská společnost se specializuje na přestavbu klasických benzinových a naftových automobilů, jako jsou Land Rovery, na elektrická vozidla. Společnost spojila své síly s britským specialistou na přestavby, aby vytvořili to, co podle těchto společností bude největším světovým specialistou na elektrické přestavby.

Jaunt se po fúzi s faktickým převzetím bristolským Zero EV přejmenuje na Fellten. A má se chlubit přestavbami na třech kontinentech. Včetně nové továrny v USA, aby využil to, co popisuje jako „exponenciální“ globální poptávku.

Fellten říká, že to bude největší světový výrobce elektrických přestaveb se zkušenostmi v přestavbě klasických Porsche, Land Roverů a Mini. A zároveň plánuje poskytovat sady pro další klasické modely.

„Každé vozidlo na silnici se má stát do roku 2050 elektrické, abychom dosáhli čistých nulových emisí, a majitelé klasických automobilů budou chtít, aby jejich vozidlo bylo elektrické mnohem dříve,“ říká Dave Budge, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Jaunt, který má být hlavním designérem ve Fellten.

Jaunt se zaměřil především na Land Rovery v Austrálii – dokončil tři přestavby a pracuje na dalších pěti – a chystá se nabídnout možnosti přestavby také pro Toyotu Landcruiser. Zero EV se zaměřil na Porsche a Mini a obě společnosti plánují rozšířit nabídku na další modely.

Budge říká, že spojení bylo pro Jaunt dobré, protože by firmě poskytlo rozsah a přístup na globální trhy. A bezmála i spolupráci s jinými vozy.

Jaunt Fellten Porsche
Chris Hazell s Porsche 911

Jaunt Motors

„Jsme potěšeni, že můžeme uvést Fellten. Je to vyvrcholení let práce dvou týmů pracujících na jiných stranách světa, které se spojují se společnými ambicemi při utváření budoucnosti elektrických vozidel,“ řekl Chris Hazell, spoluzakladatel a CEO společnosti Zero EV, který se má stát generálním ředitelem nového podniku.

„Sloučení našich dvou společností do Fellten poskytne zákazníkům klasických vozidel jakoukoli úroveň podpory elektrifikace. A poskytne automobilovým odborníkům, mechanikům a úpravcům elektrických vozidel technologii, nástroje a školení, aby byli součástí rostoucí celosvětové poptávky po elektrifikaci.“

Fellten (v překladu blesk) – říká, že nová společnost má mít přístup k mezinárodnímu dodavatelskému řetězci. Ten umožní automobilovým dílnám a restaurátorům vozidel v Austrálii, Severní Americe a Evropě instalovat elektrické konverzní systémy navržené a vyvinuté jejím týmem.

Sloučení společností

Tyto dvě společnosti již vyvinuly systémy pro modely, jako je Porsche 911, Classic Minis a Land Rover Series a Defendery. A plánuje uvolnit řešení pro klasičtější značky a modely.

Přestavby nejsou levné. Stojí kolem 100 000 USD 2 500 000 Kč za Land Rover. A přibližně stejnou cenu za Porsche 911 a blíže k 50 000 USD 1 250 000 Kč za klasické Mini. Cena také závisí na velikosti bateriových sad.

Budge říká, že spojení umožní společnosti přestěhovat se do větší továrny a vytvořit montážní linku, což pomůže snížit ceny. Je zvláštní, že Budge říká, že většina zákazníků nejsou tradiční majitelé klasických vozů, ale přitahuje je kombinace elektrických a klasických řad.

,,Je spousta lidí, kteří říkají, že bych to chtěl, ale já nechci znovu vlastnit benzínové auto,“ řekl Budge. „Lidé milují klasické designy a tvary.“

,,V příštích letech budeme stavět stovky těchto systémů.“

Společnost tvrdí, že roste počet dílen na přestavbu elektrických vozidel. Ale tvrdí, že se stala jedinou společností v oboru, která splňuje požadavky ISO v oblasti řízení kvality, ochrany životního prostředí a zdraví. A také bezpečnosti (ISO 9001, 14001, 45001).

Fellten říká, že plánuje otevřít své zařízení v USA začátkem příštího roku. A zároveň hodlá rozšířit své operace ve Velké Británii a Austrálii.

Zdroj: thedriven, Vapol