Nové BMW řady 8: přichází s osvětlenou maskou chladiče

Dobrá zpráva je, že faceliftovanému BMW řady 8 neprospěla ani masivně zvětšená maska ​​chladiče. Poněkud méně jistou zprávou je, že uvedená mřížka chladiče je nyní standardně dodávána s osvětlením „Iconic Glow“.

A v tiskové zprávě to ukazuje úvodní obrázek, díky kterému nová řada 8 pozoruhodně připomíná Bond-nemesis, Jaws, s kovovými zuby. Ale to jsme odbočili.

Velké GT od BMW dostává facelift
Všechny modely nyní dostávají kůži Merino
M8 Competition se může pochlubit výkonem 616 koní

Nové BMW

A co je ještě důležitější, stejně jako další vylepšení stylingu přídě, nejnovější verze velkého vozu od BMW zcela vyřadily dieselový pohon pro britský trh. Kupující tak mají na výběr ze dvou zážehových motorů v běžné nabídce a na špici hasičské M8 pokračující ve formě Competition.

Aktualizace Coupe, Gran Coupe a Convertible odhalili ve stejnou dobu.

Co je vlastně nového pro BMW řady 8 2022?

Tento „grill“ nestačí? Dobře. Všechny standardní britské vozy dodávají se sportovním paketem M, takže změny na přední části jsou dále zatemněny většími sacími otvory a ostřejšími úhly, navíc vylepšenými kousky bodykitu po stranách a vzadu.

Tyto sání jsou nyní „strukturovány“ horizontálními vzpěrami, zadní difuzor je dokončen v metalíze Dark Shadow, zatímco verze Coupe a Gran Coupe jsou nyní dodávány s ochranným sklem proti slunci. 20palcová M kola z lehké slitiny se dodávají také s odstupňovanými pneumatikami.

BMW řady 8 Coupe, Gran Coupe a Cabrio

Mezi další standardní prvky patřily adaptivní LED světlomety (samozřejmě upgradovatelné na BMW Laserlights). Ambientní osvětlení interiéru a – novinka pro facelift – multifunkční sedadla s koženým čalouněním BMW Individual Merino u všech verzí. Existují jeho dvoubarevné varianty, které popisují jako „stylové“. Více ovládacích prvků v interiéru má nyní galvanizovaný povrch.

Výraznější modely M850i ​​se odlišují od základního 840i M aerodynamickými zrcátky, M-odznakem na zakázkové přední masce a M Performance packem s 19palcovými M sportovními brzdami, vysoce lesklým vnějším obložením Shadowline, M bezpečnostními pásy, M řízením. Trikolorní prošívání kol a vysoce lesklý zadní spoiler pro kupé.

Interiér BMW řady 8 Coupé

Na M850i ​​si můžete také vybrat klasický odznak BMW motorsport. Označení 50 let BMW M, toto lze aplikovat na kapotu, zadní výklopné dveře a náboje kol. Vzdává hold logu BMW M GmbH, které použili na závodních vozech v roce 1973.

Konečně jsou tu čtyři nové laky: Skyscraper Grey, San Remo Green, M Portimao Blue a Individual Frozen Tanzanite Blue.

Jakou má auto rychlost?

840i s pohonem zadních kol je řadový šestiválec o výkonu 328 koní a 500,3 Nm. Zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,2 až 5,5 s (coupé je nejrychlejší, kabriolet nejpomalejší).

M850i má pouze pohon všech kol xDrive a pohání ho motor V8 o výkonu 523 koní a 747,1 Nm. Takový výkon trhá asfalt. Zde zrychlení z 0-100 km/h trvá 3,9-4,1 s.

BMW řady 8 Grand Coupe, tmavě modrá, pohled zezadu, řízení

Všechny verze mají vaši obvyklou nejvyšší rychlost BMW 250 km/h.

A co nová M8 Competition?

To také přichází ve všech třech verzích karoserie, včetně verze M TwinPower Turbo 4,4 l V8 s výkonem 616 k. Další 747,1 Nm xDrive, to zrychlí z 0-100 km/h za 3,2-3,3 s.

BMW M8 Competition Cabrio a Gran Coupé

Zde máte na výběr z osmi nových barev na vnější straně, s kůží Merino uvnitř, ať už se rozhodnete pro standardní sedadla nebo volitelné M Carbon sedadla.

Technologie podvozku zahrnuje elektronicky řízené tlumiče a elektromechanické řízení plus dostupné vylepšení karbonových keramických brzd. Ještě zajímavější je, že si také můžete vybrat mezi dvěma nastaveními citlivosti brzdového pedálu, aby vyhovovaly vašemu stylu jízdy.

Naladění podvozku, které se liší podle stylů karoserie. Údajně ovlivněna závodním vozem BMW M8 GTE.

Nějaké technické vylepšení pro novou 8?

Všechny verze řady 2022 se dodávají s infotainment systémem BMW Live Cockpit Professional a centrálním displejem. Úhlopříčku zvětšili z 10,25 na 12,3 palce. Nechybí ani head-up displej a vylepšený zvukový systém Harman/Kardon.

Interiér kabrioletu BMW řady 8

V nabídce jsou všechny nejnovější systémy asistovaného řízení BMW. Za některé si ale budete muset ještě připlatit.

Kolik to všechno stojí?

Ceny nového BMW řady 8 začínají na 2 125 000 Kč za 830i Gran Coupe. Za Coupe je to 73 000 Kč navíc, zatímco kabriolet stojí 2 400 000 Kč.

Cena M850i ​​se pohybuje od 2 980 000 Kč, zatímco cena M8 Competition je 3 630 000 Kč a více. Vše s podobnými přechody mezi verzemi.

Zdroj: Car magazine, Top-nosiče