Genesis GV80 Coupe debutuje s výkonem 409 koní

Genesis představil koncept GV80 Coupe již v dubnu na autosalonu v New Yorku 2023, kde také potvrdil plány na zavedení sériové výroby BMW X6

Genesis představil koncept GV80 Coupe již v dubnu na autosalonu v New Yorku 2023, kde také potvrdil plány na zavedení sériové výroby konkurenta BMW X6. Netrvalo dlouho a luxusní divize Hyundai nyní představuje silniční model pro Jižní Koreu, kde se má začít prodávat 11. října. Ke spojení kupé a SUV se připojí modernizovaná verze konvenčně stylizovaného modelu GV80.

Specifikace modelu Genesis GV80

Podle očekávání je GV80 Coupe přesným obrazem stejnojmenného výstavního vozu z New Yorku a jezdí na exkluzivních 20″ a 22″ kolech. Zachovává si sportovní střešní spoiler z předchozího konceptu a dostává čtveřici výfukových systémů pro vlajkovou verzi.

Společnost Genesis obdařila běžný model GV80 stejnými aktualizacemi
SUV Genesis GV80 bude mít premiéru příští měsíc v Pusanu

Genesis začne prodávat své první kupé-SUV s třpytivou dvojitou mřížkou chladiče a výběrem ze 13 barev exteriéru. A to včetně odstínu Bering Blue, který nemůžete mít na žádném jiném modelu.

Změny se odehrávají uvnitř

Nejvýraznější rozdíl mezi konceptem a sériovým modelem GV80 najdeme uvnitř. Zde má koncept široký 27palcový infotainment. Zdá se, že se jedná o masivní obrazovku, nikoliv o dva displeje slepené k sobě. Ovladače voliče převodovky a knoflíku infotainmentu mají honosnou křišťálovou povrchovou úpravu podobnou té, kterou najdete u špičkových produktů BMW. Pryč jsou kbelíková sedadla konceptu se dvěma samostatnými zadními sedadly, protože uvolnila místo pohodlnějším, kůží čalouněným sedadlům se zadní lavicí pro tři cestující.

Pryč jsou kbelíková sedadla konceptu se dvěma samostatnými zadními sedadly, protože uvolnila místo pohodlnějším, kůží čalouněným sedadlům se zadní lavicí pro tři cestující
Interiér modelu GV80

Od dvoubarevného volantu a obložení z pravého dřeva až po kožené čalounění a hliníkový akcent – kabina GV80 působí prémiovým dojmem téměř z každého úhlu. Středová konzola hostí kapacitní dotykové ovládání klimatizace, zatímco zadní sedadla se sklápějí pro větší pohodlí nebo lepší praktičnost. Tedy podle toho, co zrovna potřebujete. Na výběr je pět barev interiéru, včetně tří nových: Glacier White, Earth Brown a Bordeau Brown.

Genesis v číslech

Pokud jde o technické údaje, model Genesis GV80 Coupe je dlouhý 4 965 mm s velkorysým rozvorem 2 955 mm. Je široký 1 975 mm a vysoký 1 710 mm, přičemž má standardní uspořádání pohonu všech kol a osmistupňovou automatickou převodovku. Bez ohledu na motor mají všechny verze palivovou nádrž o objemu 80 litrů.

Když už jsme u toho, co asijské rozmáchlé SUV pohání, základní model dostane přeplňovaný zážehový řadový čtyřválec o objemu 2,5 litru s výkonem 300 koní a točivým momentem 311 newtonmetrů. Následuje větší 3,5litrový šestiválec s dvojitým přeplňováním, který dosahuje výkonu 375 koní a 391 Nm, zatímco stejný motor s elektrickým přeplňováním vytlačí 409 koní a 405 Nm.

Premiéra GV80 v Pusanu

Společnost Genesis obdařila běžný model GV80 stejnými aktualizacemi. Plánuje také, že obě SUV představí příští měsíc na Mezinárodním filmovém festivalu v Pusanu 2023.

Zdroje: motor1, Vapol