Compact C.1 – elektrokolo společnosti Car.los

Jednou z takových společností je německý startup Carl.los, který brzy na trh uvede své první elektrokolo s označením Compact C.1

S náhlým nárůstem popularity elektrokol, zejména v Evropě, se do hry zapojuje stále více hráčů, kteří přicházejí s koncepty, jejichž cílem se stala definice mobility na dvou kolech. Jednou z takových společností je německý startup Carl.los, který brzy na trh uvede své první elektrokolo s označením Compact C.1. Start up dále doufá, že zavede novou úroveň všestrannosti dvou kol, zejména mezi dnešní generací, která je na cestách a je velmi propojená.

Startup Car.los a nové kolo C.1

Německý startup Car.los, který se poprvé představil na veletrhu Eurobike 2022, připravuje zahájení sériové výroby svého nejnovějšího modelu C.1. Jedná se o kompaktní nákladní elektrokolo. Očekává se, že dodávky nového modelu začnou již v březnu 2023.

Podle Car.los je kolo lifestylovým produktem navrženým tak, aby dokonale zapadlo do mnohostranného života svých uživatelů
Elektrokolo Compct C.1 je především nákladní a kompaktní dopravní prostředek

Car.los Compact C.1 se zaměřuje především na užitné vlastnosti. Značka však dává jasně najevo, že užitné vlastnosti jsou jen jednou z mnoha výhod, které Compact C.1 přináší. Podle Car.los je kolo lifestylovým produktem navrženým tak, aby dokonale zapadlo do mnohostranného života svých uživatelů.

Vlastnosti elektrokola C.1

Jeho konstrukce s dlouhým ocasem poskytuje dvě hlavní výhody – stabilitu a schopnost převážet náklad. Díky dlouhému rozvoru zůstává kolo stabilní i při vysokých rychlostech, ať už je naložené nákladem nebo ne.

Prodloužená zadní část také znamená, že kolo lze nakonfigurovat pro přepravu nejrůznějších druhů nákladu. A to od nákupu přes balíky až po děti na ranní rozvoz do školky. Celkově má kolo poměrně působivou nosnost 165 kg, včetně praktických 20 kg umístěných v předním nosiči zavazadel před řídítky.

Výkon Compactu C.1

Co se týče výkonu, Car.los Compact C.1 spoléhá na motor Brose Drive T umístěný uprostřed. Tato sestava poskytuje točivý moment 70 Nm. Tedy právě tolik, aby se dalo klasifikovat jako pedelec (elektrokolo) bez řidičského oprávnění.

Co se týče zdroje energie, kolo je vybavené dvojitou baterií s kapacitou 522 W, ačkoli výrobce nezveřejňuje žádné údaje o údajích o zuřivosti. Bezproblémové šlapání vedle elektromotoru umožňuje náboj Enviolo s plynulým pohonem. Elektrokolo s dlouhým ocasem se pohybuje na 20″ předních a zadních kolech. Dostalo také sadu čtyřpístkových hydraulických brzd Magura MT5, které mu pomáhají zastavit.

A cena?

Co se týče ceny, počítáme s poměrně vysokou cenovkou 6 000 eur (141 000 korun), což je za elektrokolo tohoto typu poměrně vysoká částka. Nicméně Car.los Compact C.1 přináší stylový a praktický obrat do dnešní nabídky elektrokol zaměřených na užitkové účely. K dispozici má být dokonce katalog příslušenství, které dále zvyšuje všestrannost, jako je skládací představec, odolný uzamykatelný středový stojan, kryt zadního kola a stupačky pro spolujezdce.

Zdroje: insideevs, TowPoint