Hotel Four Seasons Melbourne bude mít nejvyšší vertikální zahradu

V tomto článku si ukážeme, co vše bude nabízet hotel Four Seasons Melbourne. Představte si 5,5 kilometru dlouhou vertikální zahradu, která je asi dvakrát delší než newyorská High Line a rozprostírá se podél pokroucených fasád dvou věží, z nichž jedna se tyčí do výšky více než 300 metrů.

Právě to přivítá návštěvníky STH BNK by Beulah – nového komplexu dvou věží „greencraper“ plánovaného v Melbourne, který má být po dokončení v roce 2028 nejvyšší budovou v Austrálii.

A co víc, cestovatelé v něm budou moci při návštěvě druhého nejlidnatějšího města v zemi přenocovat.

Společnost Four Seasons Hotels and Resorts tento týden oznámila, že Four Seasons Melbourne obsadí nejvyšší patra západní věže – kratší z obou – tohoto jedinečného projektu.

Cestující budou do hotelu s 210 pokoji vstupovat přes Sky Lobby, které se nachází v 63. patře. Hotelová značka sice nezveřejnila počet pater, která obsadí, ale v oznámení se uvádí, že zde budou k dispozici zdravotní a wellness služby, několik prostor pro pořádání akcí a střešní restaurace a bar.

Připravovaný hotel Four Seasons Melbourne bude mít 210 pokojů a bude stát na vrcholu západní věže.

„Tento projekt nastaví nový standard luxusu v Melbourne a nabídne hostům výjimečný zážitek Four Seasons v prostředí, které na tomto trhu nemá obdoby,“ říká Bart Carnahan, prezident pro globální rozvoj podnikání společnosti Four Seasons Hotels and Resorts, ve svém prohlášení.

V současné době je nejvýše položeným hotelem na světě J Hotel v Šanghaji. Zabírá nejvyšší patra 632 metrů vysoké šanghajské věže.

Four Seasons Melbourne: Nejvyšší budova Austrálie a zahrady

S ohromující odhadovanou investicí 2,7 miliardy australských dolarů se skládá ze dvou výškových budov.

Vyšší věž se bude tyčit do výšky 365 metrů nad čtvrtí Southbank v Melbourne. Překoná tak 322,5 metru vysokou Q1 Tower na Gold Coast a získá titul nejvyšší budovy v Austrálii. Podle Rady pro výškové budovy a městské prostředí bude druhá věž vysoká 273 metrů.

Ale to, co ji skutečně odlišuje, je její design.

Nový mrakodrap bude mít 12 500 metrů čtverečních veřejné zeleně

Fasády obou výškových budov, které se označují za „nejvyšší zelený mrakodrap na světě“, budou mít ve vyšších patrech terasovité zahrady se stromy. V nižších patrech zahrady s kapradím a keři.

Po otevření věží bude k dispozici 12 500 metrů čtverečních veřejných zelených ploch, včetně nejvýše položené nebeské zahrady v Austrálii.

V plánu je také multifunkční konferenční a zábavní centrum s 2 500 místy. Dále mezinárodní umělecká galerie o rozloze 3 500 metrů čtverečních, zážitkové obchodní prostory a tržiště.

Zdroj: CNN travel, Towpoint