Další nejlepší na řadě v prodeji elektro plug-inů je VW

Po léta prodával BYD nejvíce plug-in vozidel ze všech ostatních výrobců automobilů – dokonce i z Tesly. Další je i VW.

Tesla však stále vede v tom, co my – a pravděpodobně většina nakupujících – považujeme za elektrická vozidla. I přes matoucí řadu nedávných titulků, které deklarovaly BYD na vrcholu v EV.

Například jedna prestižní finanční publikace prohlásila: „Čínská skupina BYD podporovaná Warrenem Buffettem předbíhá Teslu v celosvětovém prodeji elektrických vozidel.“

No, analýza toho vede k další větší srozumitelnosti. Vzhledem k poslednímu kolu prodejních výsledků, abychom byli přesní: BYD se opět stal dalším světovým nejprodávanějším plug-in osobním vozem, který zahrnuje jak plug-in hybridy, tak akumulátorové elektromobily.

Další na řadě

Podle BYD prodala v první polovině roku 2022 638 157 osobních vozidel „nové energie.“ Včetně 314 638 plug-in hybridů plus 323 519 bateriových elektrických vozidel.

Je to druhá skupina, která samozřejmě nemá na palubě žádný spalovací motor a srovnává se přímo s Teslou.

Další informace od Tesly

Tesla o víkendu oznámila, že za druhé čtvrtletí dodala 254 695 elektrických vozidel. Což v součtu se svými 310 048 dodávkami za první čtvrtletí představuje celkem 564 743 elektromobilů. Za první polovinu roku 2022. Stručně řečeno, dodala téměř čtvrt milionu dalších plně elektrických vozidel za pololetí než BYD.

Ano, v žargonu předpisů jsou bateriová elektrická vozidla (BEV) a plug-in hybridy (PHEV) někdy považovány společně za EV. Ale na reálném trhu to prostě nejsou jablka na jablka. Jeden z nich má koncovku a palivovou nádrž a druhý ne.

Společnost BYD, která je skutečně dlouho podporována společností Berkshire Hathaway, byla raným šampionem technologie baterií LFP, která se nejen stala normou pro tradiční čínská elektrická vozidla. Ale stále více i pro vozidla na trhu v USA, jako jsou modely Tesla a Rivian základní úrovně.

Další na řadě

Elektrický crossover BYD e6 byl určen pro americký trh, ale BYD se nakonec rozhodl proti němu, s výjimkou některých flotilových zkoušek. A místo toho pro tento trh kladl důraz na elektrické autobusy a nákladní automobily. Jeli jsme s BYD e6 několikrát, to vše před několika lety, a zjistili jsme, že nemá ovladatelnost a celkovou kultivovanost.

BYD

To znamená, že je nyní k dispozici zcela nová generace BYD EV. Současná řada v čele s luxusním sedanem Han EV a poháněná baterií Blade. A společnost slíbila platformu nové generace s 800voltovým nabíjením a 10% zvýšením účinnosti. Společnost se také zapojuje do společného podniku s Toyotou na výrobu elektromobilů pro čínský trh.

Mezitím třetí světový výrobce plug-inů – Volkswagen – rychle získává a může obě společnosti předběhnout. Jak nedávno předpověděla agentura Bloomberg Intelligence, Tesla má zhruba 18 měsíců na to, aby si udržela své místo číslo jedna. Pak z pouhého rozsahu industrializace a rozsahu německé automobilky. Říkejte tomu, jak chcete, oba tito soupeřící globální výrobci EV budou v zadním pohledu VW.

Další na řadě

Zdroje: greencarreports, Vapol