Lexus RC a RC F získaly nové aktualizace

Modely Lexus RC a RC F se na japonském trhu dočkaly modernizace, která zlepšila jejich jízdní vlastnosti a vylepšila bezpečnostní technologie

Modely Lexus RC a RC F se na japonském trhu dočkaly modernizace, která zlepšila jejich jízdní vlastnosti a vylepšila bezpečnostní technologie, aby odpovídaly technologiím dostupným v modelu IS. V Japonsku se vylepšené modely objeví na trhu 9. ledna 2023.

Lexus RC a RC F

Upravené modely RC a RC F nyní používají k uchycení kol nábojové šrouby s podložkami namísto jejich uchycení maticemi. Podle Lexusu se díky nové metodě zlepšila upevňovací síla a snížila neodpružená hmotnost. Oba modely také dostaly upravené naladění systému adaptivního variabilního odpružení a elektrického posilovače řízení.

Jen RC F má upravené ladění automatické převodovky. Lexus tvrdí, že díky tomu je jízda pohodlnější.
Lexus RC F

Jen RC F má upravené ladění automatické převodovky. Lexus tvrdí, že díky tomu je jízda pohodlnější.

RC F Sport dostal nová kola od společnosti Enkei. Mají černou povrchovou úpravu a složitý vzor paprsků.

RC F nabízí dva designy kovaných hliníkových kol od BBS. Jedno z nich má kombinaci lesklé černé a metalické barvy s paprsky ve tvaru písmene Y. Druhá mají stejný vzhled, ale s kombinací obráběného kovu a matné černé barvy.

Další vylepšení RC a RC F

RC a RC F mají také vylepšenou monokulární kameru a milimetrový radar. Ten nyní dokáže detekovat cyklisty ve dne, chodce v noci a protijedoucí vozidla odbočující vpravo na křižovatce. Systém získal asistenta nouzového řízení, asistenta pro udržování jízdního pruhu a rozpoznávání dopravních značek.

Uvnitř jsou modernizované modely RC a RC F vybavené informačním a zábavním systémem ze současného modelu IS
Interiér Lexusu RC

Uvnitř jsou modernizované modely RC a RC F vybavené informačním a zábavním systémem ze současného modelu IS. Díky tomu mají 10,3 palců široký dotykový displej v horní části palubní desky. Model RC F získal elektrickou parkovací brzdu s funkcí udržování sešlápnutého pedálu při zastavení vozidla.

Aktualizace

Motor1.com oslovil pobočku Lexusu ve Spojených státech, aby zjistil, zda se tyto revize dostanou i do Ameriky. Odpověď automobilky v budoucnu aktualizujeme.

Spolu s tímto oznámením Lexus zveřejnil celkové prodeje modelu RC. K listopadu 2022 dodala automobilka 74 000 exemplářů tohoto kupé do 62 zemí a regionů. Model RC F přesunula v počtu 11 000 kusů na 57 trzích.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče