Origami Solar vyvíjí lehké ocelové rámy pro moduly

Společnost Origami Solar vyvinula své nové rámy ocelových solárních modulů ve spolupráci s globálními partnery ocelářského průmyslu. Proto, aby usnadnila hladký přechod na velkoobjemovou regionální výrobu.

Společnost Origami Solar se sídlem v Oregonu získala hlavní cenu v soutěži American-Made Solar Prize 2022 amerického ministerstva energetiky. Ocelový rám přihlášený k patentování údajně snižuje náklady a zlepšuje výkon modulu. Společnost říká, že rámy jsou vyrobeny ze „zelené“ recyklované oceli.

Origami Solar založili Eric Hafter a Jack Patton, aby se pokusili přinést inovace a snížení nákladů do výroby solárních modulů. Zakladatelé si všimli, že za 20 let se snížily náklady na ostatní součásti modulu, ale ne na hliníkové rámy, které se staly významnou součástí nákladů.

Hafter a Patton se také zajímali o skleníkové plyny, které vznikají při výrobě hliníku. A tak se místo toho zaměřili na recyklovanou ocel. Podle společnosti Origami Solar přispívá použití hliníku pro rámy modulů k více než desetinásobku emisí skleníkových plynů (GHG) než u ocelových rámů. Společnost uvedla, že emise jsou 14 kg na 1 kg hliníku. Zatímco výroba oceli má za následek přibližně 1,2 kg skleníkových plynů na každý 1 kg oceli. Recyklovaná ocel produkuje ještě méně skleníkových plynů.

Nové rámy od společnosti Origami Solar

Origami Solar vyvíjí lehké ocelové rámy pro moduly
Origami Solar

„Naše rámy Gen 2 jsou lehčí, pevnější a ideálně se hodí k poskytování vynikající podpory novým velkoformátovým modulům přicházejícím na trh,“ řekl Gregg Patterson, generální ředitel společnosti Origami Solar. „Ve spolupráci s výrobci oceli a přesnými válcovacími stroji jsme ocelový modulový rám Origami navrhli tak, aby odpovídal tvaru a funkci standardních průmyslových rámů. Takže přechod z hliníku na ocel je bezproblémový pro výrobu modulů a instalaci v terénu.“

Po 12 letech práce na tomto procesu vyvinula společnost Origami Solar design rámu, který se přihlásil k patentování a který lze vyrobit pomocí procesu tváření ocelových válců. Společnost uvádí, že rámy splňují konstrukční požadavky a mají projektovanou životnost modulu 30 let.

Zdroj: pv-magazine, Vapol