Airstream přívěs přichází s lepší aerodynamikou

Výrobce ikonických hliníkových karavanů Airstream představuje nový koncept cestovního přívěsu. Vznikl ve spolupráci se Studiem F. A. Porsche

Společnost Airstream dosud spolupracovala na různých projektech s několika společnostmi, včetně Ram, REI a Supreme. A nyní, při svém nejnovějším debutu má tento výrobce cestovních přívěsů poměrně legendárního partnera. Výrobce ikonických hliníkových karavanů Airstream představuje nový koncept cestovního přívěsu navržený a vyvinutý ve spolupráci se Studiem F. A. Porsche, značkou špičkové módy a doplňků, kterou vlastní společnost Porsche AG.

Airstream Studio F. A. Porsche Concept Travel Trailer

Takzvaný Airstream Studio F. A. Porsche Concept Travel Trailer předpokládá evoluci současného designového jazyka společnosti se zaměřením na lepší aerodynamiku. Na procesu tvorby konceptu se podílely týmy ze dvou designérských kanceláří společnosti Airstream a Studio F. A. Porsche v rakouském Zell am See a v Los Angeles.

Takzvaný Airstream Studio F. A. Porsche Concept Travel Trailer předpokládá evoluci současného designového jazyka společnosti se zaměřením na lepší aerodynamiku
Na procesu tvorby konceptu přívěsu se podílely týmy Airstream a Studio F. A. Porsche

Nejvýraznější designovou změnou oproti současným modelům Airstream je pravděpodobně tvar zadní části. Ta je nyní důkladně upravená pro zlepšení proudění vzduchu při jízdě přívěsu. Za zmínku stojí také nová zapuštěná spodní část, která snižuje odpor vzduchu při vyšších rychlostech.

Technologická vylepšení

Je toho ale víc, než se na první pohled zdá. Za uhlazeným tvarem se skrývají technologická vylepšení, jako je první zateplená výsuvná střecha v historii společnosti, a také vůbec první snížené odpružení Airstream. Odpružení usnadňuje parkování přívěsu v běžné garáži. Všechny základní systémy cestovního přívěsu jsou elegantně začleněné do podvozku a interiéru konceptu, což má za následek ještě elegantnější celkový tvar.

Systém ohřevu vody a vytápění, rezervní kolo, nádrže a lithiová baterie, jsou uložené v 10 cm hluboké podlaze
Interiér přívěsu Airstream

Zajímavé je, že komponenty, jako je systém ohřevu vody a vytápění, rezervní kolo, nádrže a lithiová baterie, jsou uložené v 10 cm hluboké podlaze, takže kabina zůstává prostorově nekompromisní a zároveň se snižuje těžiště.

Výroba konceptu přívěsu Airstream?

„I když se naše koncepční projekty ne vždy dostanou na trh, získané poznatky a inovace často ovlivňují současné a budoucí návrhy, které se dostanou do našich hlavních produktových řad,“ komentuje prezident a generální ředitel společnosti Airstream Bob Wheeler. Jednoduše řečeno, neočekáváme, že se tento koncept promění ve výrobek, ale mnoho jeho nápadů a koncepcí se pravděpodobně představí s nadcházejícími modely Airstream.

Zdroje: motor1, Vapol