Daikin představuje modulární tepelná čerpadla voda-voda

Japonský výrobce uvedl, že jeho nová řada tepelných čerpadel se vyznačuje zejména modulárním přístupem k návrhu systému. Nové produkty jsou tak k dispozici s výkony 100 kW, 125 kW a 160 kW a údajně mohou dosáhnout výstupní teploty vody 60 °C.

Japonský výrobce topných systémů Daikin představil svou novou řadu tepelných čerpadel voda-voda pro komerční, ale i průmyslové aplikace.

Řada tepelných čerpadel EW*TQX-A1 od společnosti Daikin

Podle společnosti může řada tepelných čerpadel EW*TQX-A1 dosáhnout výstupní teploty vody 60 °C. Přičemž chlazená voda se dodává o teplotách v rozmezí -15 °C až 30 °C.

Nové produkty jsou k dispozici ve třech verzích o výkonech 100 kW, 125 kW a 160 kW.

„Řada obsahuje kompresory Daikin scroll a jeví se k dispozici ve dvou zvukových verzích včetně varianty se sníženým zvukem. Ta se jeví vhodná pro venkovní instalaci a aplikace citlivé na hluk. Jako např. pro byty, hotely ale i nemocnice,“ uvedl výrobce v prohlášení.

Daikin představuje modulární tepelná čerpadla voda-voda
Tepelné čerpadlo EW*TQX-A1

Tepelná čerpadla typu plug-and-play využívají jako chladivo difluormethan (R-32), který má tak potenciál globálního oteplování (GWP) 675.

Modulární a škálovatelný systém

Společnost Daikin uvedla, že systém se jeví modulární a škálovatelný, když se potřebuje větší kapacita a když se zvyšuje obsazenost budovy. Přičemž každý modul má rozměry 120 cm x 130 cm x 100 cm.

„Každý z různých modulů se tak stává velmi kompaktní. A lze jej tak snadno přepravovat ale i umístit do instalačního prostoru,“ uvedl. ,,Lze s ním i velmi snadno manipulovat vysokozdvižným vozíkem, aniž by bylo potřeba jeřábu k přesunu celého chladicího zařízení.“

Daikin také uvedl, že tento nový modulární přístup pomáhá snížit počáteční náklady. „Moduly lze tak kombinovat jako pole vedle sebe a nebo se mohou skládat na sebe, aby se tak minimalizovaly požadavky na prostor. Což se jeví zvláště užitečné pro aplikace s dodatečným vybavením,“ dodal.