Minivan Kia Carnival 2025 má novou tvář a hybridní pohon

Minivan Kia Carnival dostal pro modelový rok 2025 nový vzhled díky kterému se podobá více SUV než kdy dříve. Aktualizací prošel i sedan K5

Minivan Kia Carnival dostal pro modelový rok 2025 novou mohutnou tvář, díky které se podobá více SUV než kdy dříve. Aktualizovaný Carnival toho však nabízí víc než jen vzhled. Totéž lze říci o sedanu K5, který se pro modelový rok 2025 rovněž oblékl do nového kabátu.

Vylepšený minivan Carnival

Aktualizace modelu Kia Carnival 2025 jsou rozsáhlé. Nelze přehlédnout hranatou tvář, která nyní nese velkou obdélníkovou mřížku chladiče Kia lemovanou krychlovými světlomety a LED světlomety „Star Map“ automobilky. Vyzařuje z ní vybroušený, vzpřímený design, který dodávce dodává rozhodně vzhled SUV.

Vyzařuje z ní vybroušený, vzpřímený design, který dodávce dodává rozhodně vzhled SUV
Aktualizovaný minivan Kia Carnival nyní vypadá více jak SUV

Nová zadní světla a mírně přepracovaná zadní maska dodávají vozu svalnatý nádech, zvláště když se na zadní část Carnivalu přidá volitelná protiskluzová deska. Teprve když se váš pohled soustředí na bok, spatříte posuvné boční dveře, které vám připomenou, že se ve skutečnosti jedná o minivan s pohonem předních kol.

Prostorný uvnitř

Interiér nabízí po vyjmutí druhé a třetí řady sedadel bohatý nákladový prostor o objemu 4 582 litru. Pokud je ponecháte na místě, cestující si mohou užívat luxusní ubytování ve druhé řadě se sklopnými sedadly a opěrkami nohou. Všichni cestující se mohou účastnit volitelné zábavní sady Connected Car Rear Cockpit, která do kabiny přináší několik 14,6palcových HD monitorů.

Interiér nabízí po vyjmutí druhé a třetí řady sedadel bohatý nákladový prostor o objemu 4 582 litru
Minivan nabízí uvnitř spoustu prostoru pro vaše nohy

Nová palubní deska

Vpředu se mezitím nachází nová palubní deska a středová konzola, která je sice designově podobná odcházejícímu Carnivalu, ale obsahuje více technologií. Uspořádání jsme si prohlédli již v prosinci a ukázalo méně hmatových tlačítek a otočný volič na místě stařičké páky.

Vpředu se mezitím nachází nová palubní deska a středová konzola, která je sice designově podobná odcházejícímu Carnivalu, ale obsahuje více technologií
Carnival dostal novou palubní desku

Navigační panel Kia Connected Car Navigation Cockpit pracuje s takovými věcmi, jako je rychlejší zpracování dat, přidávání často používaných funkcí na snadno přístupnou obrazovku, Digital Key 2, který umožňuje, aby chytrá zařízení, jako jsou telefony, sloužila jako klíče, a aktualizace přes vzduch.

Je libo hybridní pohon?

Pod kapotou minivanu Kia Carnival se nyní nachází nová možnost hybridního pohonu. Ta spojuje přeplňovaný motor o objemu 1,6 litru s motorem o výkonu 54 kW, který dohromady generuje 242 koní. Spojuje se s šestistupňovou automatickou převodovkou, ale je třeba poznamenat, že se nejedná o plug-in hybridní uspořádání, takže není k dispozici dojezd pouze na elektřinu. Pro ty, kteří dávají přednost Carnivalu bez elektrifikace, je stále k dispozici známý 3,5litrový šestiválec. Jeho výkon však nepatrně klesá na 287 koní.

Vylepšený sedan Kia K5

Kia nezanevřela ani na sedany. Ke Carnivalu se připojuje osvěžený model K5 z roku 2025, i když zde změny nejsou tak dramatické. Nová přední maska si zachovává známý tvar mřížky chladiče, ale přidává větší rohové větrací otvory.

Ke Carnivalu se připojuje osvěžený model K5 z roku 2025
Modernizací prošel i model K5

Aktualizovány jsou také přední světlomety, které obsahují již zmíněný LED podpis „Star Map“, který na blatnících K5 vypadá jako blesky. Nová zadní světla pokračují v tématu, stejně jako upravená spodní část zadní masky a nový kufr, který má standardně integrovaný spoiler.

Interiér

Interiér modelu K5 dostal novou sadu ovládacích prvků pod výdechy klimatizace uprostřed. U některých výbavových stupňů nabízí Kia o něco bohatší standardní výbavu, zejména u verze EX, která má vylepšené stereo Bose, sedadlo řidiče s elektrickým ovládáním v 10 směrech, vyhřívaný volant a systém Digital Key.

Interiér modelu K5 dostal novou sadu ovládacích prvků pod výdechy klimatizace uprostřed
Vylepšený interiér modelu K5

Největší novinkou modelu K5 je to, co není vidět, a sice 2,5litrový přirozeně nasávaný čtyřválcový motor, který nahrazuje 1,6litrový turbodiesel v modelech mimo GT. Výkon vzrostl na 191 koní, což je mírný nárůst oproti odcházejícímu modelu K5. Model GT je s přeplňovaným 2,5litrovým agregátem stále o něco dravější a dosahuje výkonu 290 koní.

Premiéra obou vozů

Oba vozy se poprvé představí na autosalonu v Chicagu v roce 2024, který se veřejnosti otevře 10. února. Ceny modelů Carnival a K5 2025 zjistíme blíže k datu jejich zahájení prodeje, které se očekává koncem tohoto roku.

Zdroje: motor1, Vapol