Indian Chief představena na Wheels and Waves Artride

V prosinci 2021 společnost Indian Motorcycle ve spolupráci s Wheels & Waves pověřila čtyři evropské úpravce, aby navrhli svou vizi přestavby modelu Indian Chief pro znovuobnovený festival Wheels and Waves

Více než 35 000 lidí pak hlasovalo pro svůj preferovaný návrh. Z kombinace jejich hlasů a hlasů odborné poroty vyšel koncept „GRIND Machine“ od Tank Machine x Rise Designs jako vítězný návrh. Reálný stroj „GRIND Machine“. Dokončený během tří měsíců. Měl svou premiéru na vernisáži výstavy Artride během festivalu Wheels and Waves ve čtvrtek 30. června. V sobotu 2. července se předal vítězi loterie Fabienovi Orquinovi na hlavním pódiu festivalu.

Tank Machine

Firmu Tank Machine založil Clément Molina v roce 2015 a zaměřil se na design motocyklů, jejich přestavby a vývoj kitů Plug & Play. Ve světě je již dobře znám svými mnoha vynikajícími úpravami modelů Indian Motorcycle. Jeho návrh Indiana Chief se prosadil v silné konkurenci, stal se vítězným konceptem a následně se proměnil ve skutečnost.

„Bylo mi ctí, že jsem byl vybrán jako jeden ze čtyř zakázkových úpravců Indiana Chief,“ řekl Molina. „Jako specialista, který miluje práci na motorkách od Indian Motorcycle, jsem byl z této příležitosti skutečně nadšen, což navíc umocnilo partnerství s Wheels and Waves – událostí, která mě moc baví.“

Molina pracoval od začátku s vizí Indiana Chief inspirovaného minulostí. Ukotveného v současnosti a hledícího do budoucnosti. Přičemž se spojil s Antoninem Bazinem ze studia Rise Designs, aby zakomponoval do projektu jeho styl „Board Culture“ a připomněl tak druhou tvář festivalu Wheels & Waves.

Indian Chief nástroje udělal šťastnýma

„Byli jsme opravdu šťastní, že jsme vyhráli a dostali příležitost realizovat náš návrh. Ačkoli bylo velkou výzvou dokončit projekt za pouhé tři měsíce na výstavu Artride,“ pokračuje Molina. „Ale ten proces byl příjemný. Přemýšlet o motorce, detailech, pracovat s různými materiály, jako jsou skateboardové desky, vyrábět nové díly a pak vše dolaďovat. Bylo potěšením odhalit dokončený motocykl na festivalu Wheels and Waves a poté jej předat Fabianovi. Je skvělé vědět, že tomu skutečně rozumí a oceňuje čas a úsilí, které jsme do stavby vložili. Je to pro mě ideální nový majitel – inženýr, technik motorů a opravdu dobrý člověk.“

Indian Chief

Fabien Orquin, automobilový inženýr z francouzského města Rouen. Náhodně vybraný z tisíců hlasujících, vyhrál VIP výlet na festival Wheels & Waves 2022, aby si tuto událost užil a převzal upravený Indian Chief.

„Když mi řekli, že jsem vyhrál, prostě jsem tomu nemohl uvěřit, bylo to neuvěřitelné,“ řekl Orquin. „Jsem tak šťastný, že tento úžasný motocykl bude můj a o to víc, že ​​vznikl podle návrhu, pro který jsem hlasoval. Bylo tak skvělé setkat se s Clémentem a pobavit se s ním o procesu návrhu a stavby. Všechno na motorce je úžasné, vždy, když se podívám, objevím další detail.“

Tým designéru Indian

Týmy designérů a konstruktérů v Indian Motorcycle při vývoji modelu Indian Chief vždy myslely na úpravce. Jejich klíčové motto „Zachovat model co nejjednodušší, aby se na něm dalo jednoduše pracovat a upravovat jej,“ firma Tank Machine dokonale využila.

„Na sériovém motocyklu je tolik pěkných částí, a hlavně ta nejpodstatnější a nejkrásnější: motor,“ řekl Molina. „Indian Chief můžeme opravdu jednoduše odstrojit a získat tak skvělý základ. Naše myšlenka, odstranit spoustu věcí. Ponechat jen to nejnutnější a poté opět postavit stroj s jinou rovnováhou a přidat detaily, které skutečně změní výsledný vzhled.”

Jedinečný vzhled motocyklu GRIND Machine začíná u terénních pneumatik Continental TKC. Obutých na černých vyplétaných ráfcích Excel, které doplňují jiné vidlice, jiné zadní odpružení a jednomístné sedátko. Tím pádem se mění celá stavba i celkové proporce motocyklu.

Indian Chief

Širší řídítka a nižší objímky od Tank Machine dotváří dobový styl, který se odráží také v prachovkách vidlic. A srolovaném ponči, připevněném pomocí popruhů na držáku vlastní výroby. Zadní tlumiče Öhlins piggyback s delšími horními úchyty mírně zvedají motocykl a zlepšují jízdní vlastnosti.

Jednomístné sedadlo, kompletně navržené v Tank Machine, má na základně decentně vygravírovaná jména partnerů projektu. Zatímco polstrování sedáku s hnědým koženým vrchním dílem a boky z voskovaného materiálu podtrhuje retro vzhled bobberu. Otevírač na láhve, zavěšený na pravé straně sedadla. Vystihuje atmosféru after-ride party na festivalu Wheels & Waves a zároveň spojuje motocykl s jeho novým majitelem. „Mým koníčkem je vaření vlastního piva, a když jsem viděl otvírák, opravdu mě to rozesmálo,“ říká Orquin.

Vzhled Indian Chiefu

Čistý vzhled odstrojeného bobberu podtrhují ručně vyráběné minimalistické blatníky. Miniblinkry na vidlicích a sedadle, mini zadní světlo a LED světlomet s kruhovým denním svícením. Žluté světlo PIAA pak dodává stroji retro nádech.

Styl „Board Culture“ studia Rise Designs se odráží v použití dřevěné desky skateboardu. Protiskluzové pásky, zdobící střed palivové nádrže a obě strany sedadla, které připevnili kovovými držáky inspirovanými skateboardovými trucky. Vlivy Wheels and Waves dále umocňují rukojeti řídítek Vans a na míru vyrobené stoupačky, inspirované pedály kol BMX.

Spolupráce

Ve spolupráci s Rise Design navrhli také hliníkový ochranný kryt motoru s kartáčovaným povrchem. Přičemž stejný materiál je také na krytu výfuku, víčku palivové nádrže a částech motoru, a dodává modernímu stroji oldschoolový vzhled. Texturované a matné povrchy použili také na různých krytech. Zejména na ocelovém rámu, kde matný povrch odhaluje krásu klasických tvarů a svarů. K retro závodnímu vzhledu přispělo to, že standardní výfukové svody dostaly omotávky a koncovky nahradily kratší tlumiče SuperTrapp.

Díky barevnému provedení od Rise Designs, které se vyznačuje broušeným kovovým základem. Zelenými pruhy s červenými akcenty, naleznete na motocyklu zajímavé detaily, kterých si všimnete až při druhém nebo třetím pohledu zblízka. Pro GRIND Machine jsou typické prvky jako ozdobný červený škrtící ventil. Seříznutý kryt primárního pohonu a loga tvůrců vygravírovaná do černého krytu řemenice a krytů motoru.

Zdroj: automagazin.sk, top-voziky.cz