Solární modul pro lehké aplikace z Francie

Francouzský výrobce 2CA vyvinul solární modul s 20% účinností, který váží čtyřikrát méně než modul sklo-sklo stejné velikosti. Tvrdí, že bezrámový, samonosný panel by mohl být použit pro lehké aplikace ve vojenských táborech a dalších vzdálených místech.

Vývoj monokrystalického solárního modulu pro lehké aplikace

Francouzský výrobce modulů 2CA a nová energetická pobočka Francouzské komise pro alternativní energie a atomovou energii vyvinuli monokrystalický solární modul pro lehké aplikace.

„Naše moduly používá francouzská armáda hlavně při vnějších operacích na kontejnerech, aby dodávaly elektřinu pro udržení teploty munice, potravinových dávek nebo léků,“ řekl Vincent Broha, inženýr z 2CA. ,,Panely se také používají k vybavení pláten velitelských stanů v externích operacích.“

Společnost tvrdí, že bezrámový, samonosný modul je čtyřikrát lehčí než ekvivalentní solární modul sklo-sklo.

Použití pro francouzskou armádu

„Díky šesti vložkám v panelu jej můžeme upevnit na mnoho povrchů bez rámu a panel můžeme navrtat v šesti bodech a upevnit šrouby a maticemi,“ uvedla mluvčí.

Solární modul pro lehké aplikace z Francie
Solární modul pro lehké aplikace

Nový produkt je k dispozici ve dvou verzích – 28 článkové a 60 článkové konfiguraci. Menší panel Opérasol 28 BM má výkon 130 W a účinnost přeměny energie 20,0 %. Jeho napětí naprázdno je 18,6 V a jeho zkratový proud je 9,2 A. Měří 1 180 mm x 680 mm x 14 a váží 3,4 kg. Jeho teplotní koeficient je -0,37 % na stupeň Celsia.

Solární modul pro lehké aplikace z Francie
Monokrystalický solární modul

Větší panel Opérasol 60 BM měří 1 660 mm x 1 000 mm x 14 mm a váží 6,3 kg. Účinnost a teplotní koeficient jsou stejné jako u 28 článkového modulu. A napětí naprázdno a zkratový proud jsou 40,0 V a 9,2 A.

„Všechny panely se vyrábí v našem závodě v Arlancu, v oddělení Puy-de-Dôme v Auvergne-Rhône-Alpes ve střední Francii,“ řekl Broha. ,,Záruka, kterou nabízíme, se pohybuje od dvou do 10 let v závislosti na aplikacích.“

Zdroj: pv-magazine, Vapol