Manhart V 350 – minivan pro celou rodinu

Manhart přichází se zakázkovým Mercedesem-Benz třídy V. Přivítejte Manhart V 350. Jedná se o sedmimístný minivan

Od lidí z Manhartu jsme zvyklí vídat divoké výtvory, ale tento zakázkový Mercedes-Benz třídy V mezi ně nepatří. Přivítejte Manhart V 350, sedmimístný minivan, který přidává trochu vnějšího šmrncu pomocí karosářského kitu, sníženého odpružení a trochu více síly pod kapotou. Model však nehledejte na americkém trhu.

O společnosti Manhart Performance

Společnost založili v roce 1986 bratři Manhartovi. Nejprve se společnost zaměřovala na úpravu vozů značky BMW, později své portfolio rozšířili o světové značky jako Audi, Lamborghini, Land Rover, Mercedes-Benzn, MINI, Porsche, VW, Cupra nebo Toyota.

Specifikace minivanu Mahart V 350

Co konkrétně Manhart na této třídě V udělal? Zvenčí si nejprve všimnete estetiky AMG. To je zásluha karosářského kitu od TopCar Design. Ten zahrnuje novou spodní masku s velkými rohovými nasávacími otvory. Zdá se, že si značně vypůjčuje od týmu AMG, ale je zde spousta drobných detailů, které přispívají k úpravě. Nová je třeba kapota, která nahradila převážně plochý panel dvojitým kopulovitým víkem. Na masce je velmi decentní spoiler a modernizovaná LED světla.

Model se nebude prodávat na americkém trhu
Minivan Manhart V 350

Při posunu směrem dozadu najdete boční prahy a nástavce blatníků, které minivanu Manhart V 350 dodávají agresivnější postoj. V modernizované zadní kapotě se nachází difuzor a v souladu s tématem AMG najdete vzadu čtveřici koncovek výfuku. A protože mluvíme o společnosti Manhart, všechny doplňky vznikly z uhlíkových vláken.

Manhart V 350 je sedmimístný minivan
Minivan pojme až sedm osob

Někdo by si mohl myslet, že estetická vylepšení jsou pro zakázkový minivan dostačující, ale na tomto voze jsou i mechanické změny. Tak např. Body kit přispívá ke sníženému vzhledu, ale je také nižší doopravdy. Konkrétně o 2,5 cm díky pružinám H&R. Jezdí na 20palcových dvoupaprskových kolech, na která jde o něco více výkonu.

Výkon modelu

Manhart nainstaloval do skromného vznětového motoru s dvojitým přeplňováním tuning, který zvýšil výkon na 280 koní a 431 N.m točivého momentu. Dálnici to sice nezapálí, ale počítáme, že to stačí na pohodlnou jízdu po neomezených úsecích rychlostí přesahující 160 km/h.