Huracan Sterrato dostal od společnosti Mansory bodykit z kovaných uhlíkových vláken

Společnost Mansory představila novou limitovanou edici založenou na modelu Lamborghini Huracan Sterrato. Jedná se o jakousi "terénní" verzi

Společnost Mansory představila novou limitovanou edici založenou na modelu Lamborghini Huracan Sterrato. Jedná se o jakousi „terénní“ verzi italského supersportu. Mezi vylepšení patří např. zakázkový bodykit vyrobený výhradně z kovaných uhlíkových vláken, nová litá kola a upravený interiér, ačkoli Mansory tvrdí, že toho bude „mnohem více“.

Co nabízí limitovaná edice modelu Huracan Sterrato?

Sériový Huracan Sterrato dostal do výbavy velkou dávku kompozitního obložení, které má chránit karoserii před odštěpky a škrábanci při jízdě mimo zpevněné cesty. Mansory si však zakládá na stylu, a proto přidalo nový a agresivnější bodykit s charakteristickou kovanou karbonovou úpravou.

Kovaný karbonový vzhled byl aplikován také na zrcátka, střechu, lištu nárazníku, boční prahy, ližiny a dokonce i na sloupky Huracanu
Po vzoru Tecnica a STO má nové Sterrato zadní křídlo

Šroubované nástavce blatníků byly přepracovány, stejně jako kapota a kryt motoru vzadu. Kovaný karbonový vzhled byl aplikován také na zrcátka, střechu, lištu nárazníku, boční prahy, ližiny a dokonce i na sloupky Huracanu.

Zadní křídlo

Důležitější však je, že Sterrato získal po vzoru verzí Tecnica a STO rozměrné zadní křídlo. Supervůz jezdí na nové sadě kovaných ráfků FO.6 s průměrem odpovídajícím sériovým jednotkám o velikosti 19 palců a obutých do přilnavých gum.

Interiér

Interiér kombinuje zelenou Alcantaru s černou kůží a červeným kontrastním lemováním a řadou karbonových prvků. Mansory přidalo své logo na volant, opěrky hlavy, podlahové rohože a na boky středové konzoly. Nakonec se na palubní desce objevila nová vložka, zatímco tlačítko start-stop se přemístilo na střechu, aby se ovládalo ve stylu McLarenu Senna.

Interiér kombinuje zelenou Alcantaru s černou kůží a červeným kontrastním lemováním a řadou karbonových prvků
Mansory má na volantu své logo

Pod kapotou

Mansory tvrdí, že výkon 5,2litrového motoru V10 se zvýšil na 602 koní, ale ve skutečnosti se jedná o sériový výkon z výroby. Údajně zvládne supersport zrychlení z 0-100 km/h za 3,3 s namísto sériových 3,4 sekundy. Na druhou stranu maximální rychlost zůstává omezena na 260 km/h, pravděpodobně kvůli pneumatikám.

Omezený počet kusů

Cenu přestavby zatím neznáme, ale odznak limitované edice na středové konzole naznačuje, že Mansory neplánuje tuning mnoha Sterratů. Přesto poznámka „much more to come“ na oficiálních stránkách naznačuje, že by se v budoucnu mohly objevit rozsáhlejší výkonnostní úpravy.

Jen připomínáme, že Lamborghini postavilo 1 499 kusů Sterrata jako jednu z posledních verzí modelu Huracan.