Hennessy Mammoth 6×6 jako monstrózní šestikolka

Na trh přichází monstrózní Hennessy Mammoth 6x6

Hennessy Mammoth 6×6 se představil veřejnosti jako monstrózní šestikolka s výkonem 1 012 koní.

Texaský tuningový specialista Hennessy vytvořil pick-up Dodge Ram TRX s pohonem šesti kol. Ten je rovněž vybavený 6,2 litrovým motorem Hellcat V8 a jeho cena se pohybuje kolem 10 milionů korun.

Americká automobilka Hennessey, známá svým hypercarem Venom a bouřlivými projekty vysoce výkonných úprav, obrátila svou pozornost na Dodge Ram. Právě proto vyrobila pick-up Mammoth 1000 6×6 TRX.

Je to monstrum s pohonem šesti kol a výkonem 1 012 koní. Mimoto je o více než 1,2 metrů delší než standardní Ram a stojí více než 10 milionů korun.

Při výrobě Mammoth 6×6 společnost Hennessey rozšířila nákladový prostor Ram a přidala třetí nápravu s uzávěrkou diferenciálu. Všech šest 20 palcových kol je obutých do 37 palcových terénních pneumatik.

Hennessy Mammoth pod kapotou

Pod kapotou je zachovaný 6,2 litrový Hellcat V8 Ram. Rozsáhlé úpravy se týkají nového vysokoprůtokového kompresoru, vylepšených vstřikovačů a přepracovaného systému sání, s přizpůsobeným mapováním motoru.

Výsledkem je 1 012 koní a kolosální točivý moment 1 314 Nm. Ve snaze ovládat všechnu tuto sílu Hennessey namontovalo odpružení Bilstein na každou nápravu. Dále slibuje spalující výkon na silnici i v terénu.

Model Mammoth je o 1,2 metrů delší než klasický RAM
Nový Mammoth má pohon na všech šest kol

Zakladatel společnosti John Hennessey řekl: „Všechno, co děláme v Hennessey Performance, je otočené na 11, ale Mammoth 1000 6×6 je rozhodně otočené na 12! Všechno na Mammoth 6×6 je větší, lepší a impozantnější. Navíc je stále superrychlý, a přitom je to naprostá sila v terénu. Je to nesporný král silnic.“

Mammoth 6×6 je vysoký přes sedm stop a má přepracovaný přední a zadní nárazník. Navíc obsahuje sadu přídavných LED světel a kabinu na míru.

Navzdory rozsáhlým úpravám se každý exemplář dodává s dvouletou zárukou na 38 000 km. Každý rok se vyrobí pouze dvanáct Mammoth 6×6. Nový model se připojuje k VelociRaptor 6×6 a Goliath 6×6 Silverado v řadě šestikolových motorů Hennessey.

zdroje: autoexpress, Vapol