Plovoucí solární elektrárna o výkonu 1,3 GW

Plovoucí solární elektrárna

Filipíny brzy pohostí plovoucí solární elektrárnu o výkonu 1,3 GW. Nové plovoucí fotovoltaické pole o výkonu 1,3 GW na Filipínách si vyžádá investici ve výši přibližně 1,2 miliardy dolarů. Vývojáři Blueleaf Energy a SunAsia uvedli, že projekt pravděpodobně dokončí a spustí v roce 2024. Tak uvidíme, zda tento termín dodrží.

Plovoucí solární elektrárna

Filipínský prezident Ferdinand Marcos a singapurský premiér Lee Hsien Loong nedávno podepsali několik prohlášení o záměru pomoci singapurským společnostem investovat na Filipínách. Tyto plány zahrnují úsilí o instalaci plovoucího solárního projektu o výkonu 1,3 GW na Laguna de Bay. Jedná se o největší jezero na Filipínách.

Projekt plovoucí solární elektrárny si pravděpodobně vyžádá investici ve výši přibližně 1,2 miliardy dolarů. Tuto zprávu uvedla minulý týden filipínská vláda. Neposkytla však žádné další upřesňující podrobnosti. Podle Inquireru, média na Filipínách, projekt zahájí komerční provoz v roce 2024. Tento týden místní developeři Blueleaf Energy a SunAsia uvedli v prohlášení, že vyvinou masivní plovoucí pole ve spolupráci s Green Investment Group. Tato společnost je součástí australského Macquarie Asset Management.

Podle nedávné studie začal Laguna Lake Development Authority (LLDA) uvažovat o plovoucí solární elektrárně na jezeře v roce 2016. V tu dobu vyjádřili první informace zájmu. Zpráva uvádí, že u jezera již postavili čtyři pilotní plovoucí solární elektrárny o velikosti od 10 kW do 22 kW.

„Laguna de Bay je víceúčelový zdroj. Nejdominantněji zde probíhá odlov ryb a akvakultury“ uvádí zpráva. „Jednou z hlavních úvah je nyní přidělení plochy pro plovoucí solární farmu.“ Jedná se o velmi ambiciózní projekt.

Zdroje: pv-magazine, Vapol