Volkswagen Tiguan debutuje s možností PHEV

Volkswagen Tiguan třetí generace má evropskou premiéru. Do Spojených států se dostane příští rok, a to na karoserii s prodlouženým rozvorem

Volkswagen Tiguan třetí generace má evropskou premiéru. Do Spojených států se dostane příští rok, a to na karoserii s prodlouženým rozvorem.

VW Tiguan PHEV

Design exteriéru Volkswagen Tiguan PHEV je známý s prvky, které evokují model ID.4 EV. A to zejména s uzavřenou horní mřížkou chladiče. Model jezdí na platformě MQB Evo se standardním pohonem předních kol a volitelným pohonem všech kol.

Volkswagen Tiguan třetí generace má evropskou premiéru
Třetí generace VW Tiguan

Přinejmenším v Evropě představuje VW poměrně dost nových možností pohonu. Výběr pro USA je zatím záhadou.

Pod kapotou se nachází hybridní pohon

K dispozici jsou dvě plug-in hybridní varianty s celkovým výkonem 201 koní (150 kW) nebo 268 koní (200 kW). Tyto modely rovněž využívají baterii o kapacitě 19,7 kWh, která může zajistit dojezd pouze na elektřinu až 100 km. Střídavá nabíječka nyní podporuje výkon 11 kW a po připojení k rychlonabíječce stejnosměrného proudu může vůz přijmout až 50 kW.

K dispozici jsou také varianty s mild-hybridní výbavou. Přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec se připojuje k 48voltové lithium-iontové baterii a 48voltovému startéru/generátoru. Díky deaktivaci válců může motor pracovat na dva písty.

K dispozici jsou dvě plug-in hybridní varianty s celkovým výkonem 201 koní (150 kW) nebo 268 koní (200 kW)
Tiguan nabízí plug-in hybridní varianty

Tiguan třetí generace nabízí také přeplňovaný čtyřválec 2,0 l o výkonu 201 k (150 kW) nebo 262 k (195 kW).

Stále existují i varianty s turbodieselem. K dispozici je 2,0litrový naladěný motor o výkonu 148 k (110 kW) nebo 190 k (142 kW).

Mezi technická vylepšení patří vylepšený systém adaptivního řízení podvozku jako dostupná technika. Ten spolupracuje s elektronickými uzávěrkami diferenciálu. K dispozici jsou také dvouventilové tlumiče s upraveným algoritmem řízení.

Vylepšení uvnitř vozu

V interiéru VW představuje nové uspořádání digitálního displeje přístrojů a aktualizovaný informační a zábavní systém. Grafický design MIB navazuje na to, co již automobilka použila v modelech ID.4, ID.5 a ID.7. Řidiči mohou volit mezi režimy zobrazení: Classic, Progressive, Navigation a R-Line.

Mezi dostupné bezpečnostní systémy Tiguanu patří adaptivní tempomat, asistent rozjezdu do kopce, kontrola vzdálenosti při parkování, asistent pro udržování v jízdním pruhu, asistent pro změnu jízdního pruhu a další
Interiér Tiguanu

Mezi dostupné bezpečnostní systémy Tiguanu patří adaptivní tempomat, asistent rozjezdu do kopce, kontrola vzdálenosti při parkování, asistent pro udržování v jízdním pruhu, asistent pro změnu jízdního pruhu a další.

Technické podrobnosti o Tiguanu v americké specifikaci zatím nejsou k dispozici. Očekávejte, že se tyto informace objeví v blízkosti uvedení vozu na trh v USA.

Zdroje: motor1, Vapol