Kanárské ostrovy: Na kterém se vám bude líbit nejvíc?

Chystáte se na dovolenou k moři, ale nevíte, kam přesně zamířit? Bezpečně se dá cestovat například na Kanárské ostrovy. Jsou dokonalým příkladem lokality, která v loňském roce přepsala zvyky svých návštěvníků. Který z nich si tedy vybrat a co od něj čekat?

Kanárské ostrovy obvykle patří k oblíbeným podzimním destinacím, protože je tu prakticky až do konce listopadu poctivé léto. Právě tyto ostrovy jsou naprosto ideální pro ty, kdo chtějí kromě odpočinku i podnikat různé výlety.

Teploty se tu v tuto dobu pohybují lehce nad dvacítkou, moře se začne ochlazovat obvykle až v únoru.

Pokud se chcete zahřát, poznat jinou zemi, dopřát si krásné výhledy na velmi výjimečnou krajinu, jsou „Kanáry“ skvělou volbou prakticky po celý rok.

Gran Canaria

Gran Canaria, Kanárské Ostrovy, Portoriko, Pláž, Moře
Gran Canaria

Velmi živou atmosférou vyniká nejoblíbenější z ostrovů Gran Canaria. Třetí největší ostrov vyhledávají milovníci rušných letovisek, rodiny s malými dětmi i vášniví turisté.

Sever a západ ostrova okouzlí strmými skalisky a drsnou krajinou, východní a jižní pobřeží vábí velkými písečnými dunami i zlatavými plážemi s pozvolným vstupem do moře. V dokonale fotogenické krajině se střídají hluboké rokle, piniové lesy, palmy, kaktusy, písečné přesypy, romantické zálivy i malebné vesničky.

Lanzarote

Laguna Verde (Zelené jezero) u přístavu El Golfo.
Laguna Verde (Zelené jezero) u přístavu El Golfo.

Díky sopečné činnosti, která ostrov utvářela, je Lanzarote dodnes místem s neuvěřitelnými krajinnými scenériemi. Dokonalou ukázkou, jak dříve vypadal celý ostrov, je národní park Timanfaya. Vyprahlá drsná krajina se tu střídá s luxusními letovisky, strmými útesy, jeskyněmi i osamocenými plážemi, které si oblíbili i surfaři.

Na více než devíti desítkách pláží si můžete vybírat mezi bělostným, zlatavým či tmavým vulkanickým pískem. Rozmanitá je i místní kuchyně, ve které hraje prim králičí a rybí maso, čerstvá či dušená zelenina a především skvělé místní víno.

La Palma

Kanárský ostrov La Palma má na rozdíl od těch známějších minimální množství pláží vhodných k nicnedělání.
Kanárský ostrov La Palma má na rozdíl od těch známějších minimální množství pláží vhodných k nicnedělání

La Palma je na rozdíl od ostatních ostrovů pokryta bujnou zelení. Nejde o klasickou plážovou destinaci, návštěvníci sem míří především za přírodními krásami, vynikající kuchyní i poklidnou atmosférou.

Kromě šťavnaté zeleně a blankytně modrých mořských dálav nabízí La Palma i jeden z nejúchvatnějších pohledů na noční oblohu.

Momentálně je silně poznamenaný erupcí sopky Cumbre Vieja, která začala chrlit lávu 19. září. V posledních dnech sice aktivita sopky ustala, experti ovšem nevylučují, že by vulkán mohl činnost obnovit. 

El Hierro

El Hierro je nejmenším z Kanárských ostrovů.
El Hierro je nejmenším z Kanárských ostrovů

Je nejmenší z Kanárských ostrovů, dosud nedotčený masovým turismem. Pokud tedy chcete zažít skutečně panenskou přírodu, vyrazte sem. Nadšeni budou milovníci turistiky, surfování i potápění.

Díky celoročnímu slunečnímu svitu si tu můžete vychutnat zaručeně čerstvé fíky, pomeranče, ananasy, banány, hroznové víno i olivy. Příjemným bonusem je také fakt, že veškerá energie se získává z obnovitelných zdrojů.

Tenerife

Malebné městečko Orotava na severu ostrova
Malebné městečko Orotava na severu ostrova

Největší z ostrovů okouzluje krásnou přírodou národních parků, památkami zapsanými na seznamu UNESCO, nejvyšší horou Španělska Pico de Teide, živými letovisky, ve kterých zábava nikdy nekončí, i téměř sedmdesáti kilometry krásných písčitých pláží.

Zpestřením může být návštěva proslulé zoologické a botanické zahrady Loro Parque, kde mají třeba i delfíny. Ostrov věčného jara přeje golfistům. Své herní dovednosti tu mohou pilovat na některém z devíti moderních golfových hřišť.

Fuerteventura

Vrak lodi American Star u pláže Playa de Garcey na západním pobřeží ostova Fuerteventura.
Vrak lodi American Star u pláže Playa de Garcey na západním pobřeží ostrova Fuerteventura

Ostrov se pyšní nejkrásnějšími plážemi v oblasti Atlantiku, romantickými větrnými mlýny i vyhlášenými rybími specialitami. Plážové radovánky na nejteplejším z ostrovů si mohou návštěvníci zpestřit surfováním nebo některým z mnoha dalších vodních sportů.

Častým cílem výletů je nedaleký ostrov Lobos, který uchvátí nádherným pobřežím, dramatickými scenériemi ve vnitrozemí i množstvím divoce žijících plazů, ptáků i savců.

Zdroj: idnes.cz, Vapol.cz