BMW 2023 řady 7 se svléká a ukazuje více ze svého nového designu

Vývoj BMW řady 7 pro rok 2023 vstupuje do domácího prostředí a maskování vozu se pomalu začíná odlepovat.

To je jistě případ těchto prototypů, které mají více odhalující přední část. I když jsou stále oblečeni v maskování, postrádají objemné obložení, což nám umožňuje dobře nahlédnout na přední část vozu.

Jak můžete vidět, řada BMW 7 bude mít výraznou masku chladiče, která se nachází nad sportovním sáním. Nové BMW lemovali dělenými světlomety. Nejnovější obrázky nám také dávají lepší pohled na nový přední nárazník. Ten má vyčnívající hranaté prvky, které odvádějí vzduch do vertikálních otvorů.

Přečtěte si také:  2023 BMW i7 škádleno, protože elektrický luxusní sedan vstupuje do poslední fáze vývoje

Když se posuneme dále dozadu, můžeme vidět výrazné podběhy kol. Nabíjecí porty předního blatníku naznačují, že se jedná o plug-in hybridní prototypy. Spojují je zapuštěné kliky dveří, evoluční skleník a zdánlivě o něco uhlazenější střecha.

Vzadu v BMW toho moc vidět není, ale luxusní sedan má štíhlá zadní světla a stylizovaný nárazník s hranatými akcenty. Zajímavé je, že jeden z prototypů nemá viditelný výfuk, zatímco druhý vybavili výfukovým systémem se čtyřmi koncovkami.

Řada BMW 7 bude mít zakřivený displej podobný tomu, který najdete v iX

Špionážní fotografové tentokrát nepořídili snímky interiéru, ale předchozí fotografie ukázaly, že řada 7 bude mít zakřivený displej podobný tomu, který najdete v iX. Pravděpodobně se skládá z 12,3palcového digitálního sdruženého přístroje a 14,9palcového informačního a zábavního systému.

Stejné obrázky odhalily, že řadu BMW 7 vybaví novým volantem, který má podle všeho osvětlené proužky, které pomáhají sdělovat stav semi-autonomního systému řízení úrovně 3. K němu přibude nový rozvaděč a minimalistická řadicí páka.

Největší otázkou zůstává řada pohonných jednotek, ale automobilka již potvrdila, že model se nabídne s řadou možností včetně plně elektrické pohonné jednotky v i7 . Pokud jde o tento konkrétní vůz, BMW již dříve uvedlo, že „elektrický pohon, vysokonapěťová baterie, výkonová elektronika a nabíjecí technologie i7 pocházejí z páté generace technologie BMW eDrive, která již v BMW iX zajišťuje trvale udržitelnou radost z jízdy“.

Na straně benzínu můžeme pravděpodobně očekávat známé šestiválce a možnosti V8. Je smutné, že V12 bude vynechán, protože společnost již dříve oznámila, že „úplně poslední motor V12, který namontovali do BMW“, bude letos v létě instalován do aktuální řady 7.

Zdroje: caarscoops, Vapol