Nissan Pathfinder prorazil v Číně

Zatímco Nissan Pathfinder 2024 pro americký trh, jeho čínský bratranec debutuje s úplně jinou pohonnou jednotkou

Zatímco Nissan Pathfinder 2024 pro americký trh, který se představil zhruba před měsícem, má převzatý 3,5litrový motor V6, jeho čínský bratranec debutuje s úplně jinou pohonnou jednotkou. Ve skutečnosti je Pathfinder pro modelový rok 2024 přepracovaný tak, aby vyhovoval čínskému vkusu. Nyní je připravený k zahájení prodeje v Čínské lidové republice.

Specifikace Nissanu Pathfinder

Za čínskou výrobu nového Pathfinderu, který vypadá jinak než americký model, má být zodpovědný společný podnik Dongfeng Nissan. Fotografie zveřejněné čínským ministerstvem průmyslu a informačních technologií (MIIT) ukazují výraznější přední masku s velkou mřížkou chladiče a výklopnými světlomety. Vnější design je velmi blízký konceptu Pathfinderu představenému letos v dubnu. Jedinou významnou změnou je absence LED pásků spojujících přední a zadní světla.

Podle údajů MIIT je čínský Pathfinder také 513 cm dlouhý, 198,1 cm široký a 176,8 cm vysoký
Nissan Pathfinder je dlouhý 513 cm

Podle údajů MIIT je čínský Pathfinder také 513 cm dlouhý, 198,1 cm široký a 176,8 cm vysoký. Je tedy o 10,9 cm delší než ekvivalentní SUV pro americký trh. Za zmínku stojí také to, že interiér má tři řady sedadel. V tuto chvíli není jasné, zda čínský Pathfinder sdílí podvozek s americkým modelem, který stojí na platformě D. Podle zpráv je nepravděpodobné, že by se použila modernější architektura CMF-CD.

Rozdíl najdeme pod kapotou

Jak jsme zmínili výše, jeden z hlavních rozdílů mezi americkým a čínským modelem se nachází pod kapotou. Model, který začne vyrábět společný podnik Dongfeng Nissan, má 2,0litrový turbodmychadlem přeplňovaný agregát o výkonu 248 koní. Čtyřválcový motor je podle starších zpráv spojený s devítistupňovou automatickou převodovkou, která přenáší výkon na všechna čtyři kola. A proč tedy menší motor? Protože Čína trestá motory s větším objemem vyššími daněmi.

Základní cena modelu Pathfinder pro americký trh je 37 145 dolarů (856 000 korun) pro modelový rok 2024
Zadní část modelu Pathfinder

Na závěr dodejme, že základní cena modelu Pathfinder pro americký trh je 37 145 dolarů (856 000 korun) pro modelový rok 2024. K dispozici je pouze s 3,5litrovým atmosféricky plněným šestiválcem, který ve standardních úrovních výbavy nabízí maximální výkon 284 koní a 259 N.m. Stupeň Rock Creek je mezitím vybavený vylepšenou verzí této pohonné jednotky s výkonem 295 koní a 270 Nm.

Zdroje: motor1, TowPoint